Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırım planları Gaziantep odaklı

Giriş Tarihi: 4.10.2013

Deniz taşımacılığının önde gelen isimlerinden Safmarine, Gaziantepli firmaların artan ihracat miktarları nedeniyle talebe cevap vermek için Mersin ve İskenderun limanlarına ağırlık vereceklerini söyledi

Uluslararası deniz taşıma şirketi Safmarine, Türk limanlarından dünyaya olan sefer sayısını artırıyor. Safmarine Türkiye Genel Müdürü Sedef Ayhan, son yıllarda Gaziantep'ten yapılan ihracatın artması nedeniyle buraya yakın Mersin ve İskenderun limanlarına ağırlık vereceklerini söyledi. Ayhan, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin (GAİB) katkılarıyla Safmarine Türkiye tarafından düzenlenen 'Uluslararası Pazarlama Semineri'nde Gaziantepli firmaların temsilcileriyle bir araya geldi.

EMİN ADIMLAR

Seminerin açılış konuşmasını yapan GAİB Genel Sekreteri Salim Kocaer, katılımcılara GAİB tarafından yapılan çalışmalar ve bölgeden gerçekleştirilen ihracat rakamları hakkında bilgi verdi. Bölge ihracatının bu yıl 10-11 milyon dolar seviyesine çıkmasını beklediklerini ifade eden Kocaer, "Türkiye'nin ihracatının 5,6 seviyelerinde artması beklenirken Gaziantep'ten yapılan ihracatın ise 16,3 kat artacağı gözlemleniyor. İhracat ortalamasını Türkiye'nin üzerinde artıran Gaziantep, 2023 ihracat hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Bu nedenle ihracatçılarımıza yönelik düzenlenen tüm eğitimlere destek veriyoruz" dedi.

İLHAM VEREN ŞEHİR
Safmarine Türkiye Genel Müdürü Sedef Ayhan ise uluslararası rekabette Gaziantepli ihracatçıların iş ortağı olduklarını, firmaların taleplerine göre deniz taşımacığında büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. İskenderun ve Mersin limanlarına ağırlık vereceklerini açıklayan Ayhan, Gaziantep'in ihracatta yakaladığı başarıyla Türkiye'ye ilham veren bir şehir olduğunu, büyük başarı öykülerinin bu şehirden çıktığını belirterek, "Son 10 yılda Türkiye ihracatı, 3.2 oranında arttı. Aynı dönemde Safmarine ihracat yüklemeleri de 5.2 katına çıktı. Biliyoruz ki firmalarımız ihracatını artırırsa, bu bizim büyümemizi destekler. O zaman uluslararası rekabetçilikte diğer ülkelerin önüne geçeriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırım planları Gaziantep odaklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN