Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmaniyeli avukat baba yadigarını okul yaptı

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Osmaniye'de yaşayan avukat Selahattin Arpacı, restorasyonunu yaptırdığı baba yadigarı iki katlı ahşap evi, Kuran-ı Kerim, matematik, Osmanlı Türkçesi, ney ve bağlama kursu verilen eğitim merkezine dönüştürdü. Arpacı, babası Ali Arpacı'nın 60 yıl önce 7 Ocak Mahallesi'nde yaptırdığı 2 katlı ahşap evi restore ettirerek, eğitim ve kültür hizmetleri verilen merkez haline getirdiğini söyledi.

60 YILLIK YAPI

Babasının adını yaşatmak için Arpacı Ali Güzel Ahlaklı ve Milli Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği'ni kurduğunu belirten Arpacı, "Babam, Enver-ul Hamit Camisi'nde 42 yıl müezzinlik yaptı. 44 yıl önce 72 yaşındayken trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. İki atlı evi 60 yıl önce yaptırdı ve işçiliğine de yardım etti. İşe gidip, gelirken gördüğüm evin harabeye dönmesinden utanıyordum. Ya yıkılması ya da onarılması gerekiyordu. Baba yadigarı olduğu için belediyeden tadilat ruhsatı aldım ve 8 ayda tamamladım" dedi.

ÜST KATI MİSAFİRHANE
Evin alt katını kültür ve eğitim faaliyetleri için tahsis ettiğini üst katını da misafirhane olarak tahsis ettiğini anlatan Arpacı, "Güzel ahlaklı, dinine, milletine sadık, milli benliğini unutmayan gençler yetişmesini arzuluyoruz. Burada ayrıca keman ve resim kursu ile kimya etüt çalışması için de başvuru almaya başladık. İleride açacağımız kursları da düşünürsek yaklaşık 200 kişi faaliyette bulunabilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaniyeli avukat baba yadigarını okul yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN