Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan'dan hizmette 'net' çözüm

Türkiye'de ilk kez Seyhan Kaymakamlığı'nın uygulamaya koyduğu e-vakıf hizmetiyle muhtaçlara yardım ediliyor

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Adana'da imzasını attı. Kaymakam Ahmet Okur'un göreve gelmesiyle birlikte geliştirilen e-vakıf projesi Seyhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çatısı altında işlemeye başladı. Uygulama sayesinde yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişi veya bu vatandaşları tanıyanlar, internet üzerinden tek tuşla başvurularını yapabiliyor.

GÜNDE BİN KİŞİ BAŞVURUYOR

Reşatbey Mahallesi Ordu Caddesi'ndeki modern binasında hizmete giren vakıfta, iki ay önce geliştirilen e-vakıf projesine günde yaklaşık bin kişi başvuruda bulunuyor. Uygulamanın çok kısa sürede işlemeye başladığını ve büyük talep gördüğünü belirten Kaymakam Ahmet Okur, "Bu uygulama sayesinde ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız oturdukları yerden bir tuşla bize ulaşıyor" dedi. Başvuruların www.seyhansydv.gov.tr internet adresinden alındığını söyleyen Okur, "e-vakıf sistemi üzerinden Seyhan'da ikamet eden vatandaşlarımıza nakdi, ayni, şartlı eğitim, sağlık, özürlü, özürlü yakını, yaşlılık maaşı, eşi vefat etmiş kadınlar, asker aileleri ve evde bakım yardımları ile genel sağlık sigortası gelir testi başlıkları altında devletimizin kaymakamlığımıza ve vakfımıza verdiği bütçe ile hizmet veriyoruz" diye konuştu.

KISA SÜREDE TAMAMLANIYOR

Başvuru sonrasında yapılan işlemler hakkında da bilgi veren Kaymakam Okur, "Başvurular kontrol birimimizce değerlendirildikten sonra online olarak mütevelli heyetine veya ihtiyaç halinde Sosyal İnceleme personelimize yönlendirilmektedir. Heyette görüşülen dosyaların sonuçları anında sisteme yansımaktadır. İşlemler en fazla 20 günde sonuçlanmaktadır. Dosyaların durum takibi de sitemizden yapılmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan'dan hizmette 'net' çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN