Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya güç verenler fotoğrafçılarıyla buluştu

Adana'ya Güç Verenler Projesi'nin ilk ayağında hayat hikayeleri kitaplaştırılan isimler, fotoğraflarını çeken sanatçılarla bir araya geldi. Buluşmada duygusal anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Adana Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu, Seyhan ve Güney Rotary Kulübü'nün 'Adana'ya Güç Verenler-1' projesinde hayat hikayeleri fotoğraflarla kitaplaştırılan 25 kişi, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda fotoğrafçılarını çeken sanatçılarla buluştu. Buluşmaya, şu anda Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan eski Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Hüseyin Çelik de katıldı.

BİNLERCE FOTOĞRAF
Platformun Kurucusu Haluk Uygur'un sanat danışmanlığını, Nazan Gökkaya ile Erhan Yelekçi'nin de koordinatörlüğünü üstlendiği projenin buluşma gecesine, fotoğrafı çekilen 25 kişiden 23'ü ile seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Gecede daha sonra, hayat hikayeleri biner adet bastırılan 25 kitapta anlatılan, bunun için de binlerce fotoğrafı çekilen isimler ve fotoğrafçılar sahneye çıktı.

DUYGUSAL ANLAR

Kimi isimlerin duygusal anlar yaşadığı buluşmada Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve eski Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Hüseyin Çelik de sahneye çıktı. Çelik sahnedeki kısa konuşmasında, desteği için öncelikle eşine teşekkür etti. Törenin ardından 75'nci Yıl Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergiye, belediye bandosu eşliğinde yürüyerek geçildi.

DESTEKLERLE BAŞARDIK
Adana'da Acıbadem Hastanesi'nin Genel Koordinatörlüğü'nü yürütürken kurucu başkanlık görevini üstlendiği Sağlık Turizmi Derneği ile önemli projelere imza atan Hüseyin Çelik, tören sonrası yaptığı açıklamada "Adanalıların desteğiyle bu kentte çok önemli işler yaptık. Çalışmalarımıza destek veren ve beni Adana'ya güç verenler arasında görenlere teşekkür ederim" dedi.

FOTOĞRAFI ÇEKİLEN İSİMLER
Fevzi Acevit, Prof. Dr. Mahir Gülşen, Mithat Özhan, Prof.Dr. Can Özşahinoğlu, Hüseyin Çelik, Prof. Yalçın Remzi Yüreğir, Prof. Güneş Yüreğir, Elizabeth Ayas, Mahmut Hazım Kısakürek, Ferdane Bayıldıran, Süleyman Girmen, Selami Tekkazancı, Çetin Yiğenoğlu, Teyfik Kısacık, Prof. Cahangir Novruzov, Ali Duran Karakaya, Orhan Apaydın, İsmet Atlı, Dr. Ahmet İhsan Çay, Süleyman Onatça, Etem Çalışkan, Toktay Sökmen, Muzaffer İzgü, Sinan Tanyıldız ve Nihat Geven.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya güç verenler fotoğrafçılarıyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN