Kızıl'a tepki

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ın 'aday olmayacağım' açıklaması üzerine harekete geçen üst kurul, Kızıl'ın yeniden aday olacağını açıklamasına büyük tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Gaziantepspor'u sıkıntılı dönem sırtlanarak takımın dağılmasını engelleyen Vali Erdal Ata başkanlığındaki üst kurul, İbrahim Kızıl'ın yeniden aday olma kararından sonra, aylardır kulüple ilgili yaşanan süreci açığa kavuşturdu. Kurul, bugüne kadar otelde rehin kalan futbolcuları kurtarmaktan çeşitli ödemelere varana kadar kulübe yaklaşık 2 milyon 370 bin lira ödeme yaptığını açıkladı.

KÖTÜ NİYETLİ
Gaziantepspor'da kongreye günler kala Vali Ata başkanlığındaki üst kurulun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. İbrahim Kızıl'ın yaylım ateşine tutulduğu açıklamada bugüne kadar yapılan ödemelerle ilgili bilgiler de verildi. Kulüpte yaşanan sıkıntılar ve Kızıl'ın talebi üzerine harekete geçildiğine dikkat çekilen açıklamada, Kızıl'ın son dönemdeki manevrayla iyi niyetli olmadığını gösterdiği belirtildi.

BİRLİK OLDULAR
Açıklamada, Gaziantepspor'un içinde bulunduğu durumdan kurtulması için talebin İbrahim Kızıl'dan geldiği belirtilirken, bu noktada ortak hareketle Gaziantepspor'un acil sorunlarının çözülmesi için bir araya gelindiği dile getirildi. Kızıl'ın da bulunduğu geniş katılımlı bir toplantıyla sürecin başlandığına dikkat çekilen açıklamada, toplantıya Vali, milletvekilleri, belediye başkanları, ticaret ve sanayi odaları, borsa, OSB ve İhracatçılar Birliği başkanları ve bazı işadamlarının katıldığı belirtildi.

KAYNAK BULUNDU
Açıklamada, öncelik olarak ekonomik sıkıntıların halledilmesi gerektiği yönünde görüş birliğine varıldığına dikkat çekilerek, "Kulübün içerisinde bulunduğu sıkıntılardan önemli bir kısmının parasal sıkıntılar olduğunun anlaşılması neticesinde, üst kurul ve Sayın Valinin önderliğinde kaynak oluşturmak için bir havuz oluşturulmuş ve bu havuza toplantıya katılanlar tarafından parasal destek yapılmaya başlanmıştır" denildi.

REHİN KALMIŞLARDI
Açıklamada, ödenmemesi halinde büyük cezalar doğuracak vergi borcu başta olmak üzere galibiyetle sonuçlanan 4 maç için futbolculara toplam 1 milyon 154 bin lira galibiyet primi, Eskişehir deplasmanında takımın mahsur kaldığı otelin ödemesi, alacaklarından dolayı UEFA ve TFF'ye başvuran futbolcuların alacakları ve kamp parası için bugüne kadar toplamda 2 milyon 370 bin lira ödeme yapıldığı bildirildi.

AİLE ŞİRKETİ DEĞİL
Üst Kurul şu cümlelerle açıklamasını sonlandırdı: Kulüpteki mevcut delege yapısı ve mevcut başkanın adaylığını tekrar açıklamış olması nedeniyle, yapılacak olağanüstü kongrede karşısına hangi aday çıkarsa çıksın sonucun değişmeyeceği aşikardır. Gaziantepspor tek bir aile veya grubun malı değildir, Gaziantep'te yaşayan bütün vatandaşlarımızındır. Gaziantepspor hiçbir zaman sahipsiz kalmayacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıl'a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN