Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Ruhsatlı tüfek sorunu çözümlensin

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Bir okurumuz bize faks gönderdi. İçişleri Bakanlığı'nın 8.8.2011 tarih ve 160592 sayılı yazısı ile üretim izni bulunmayan ya da marka tescil belgesi ile üretilen VATAN, BY STAR, ARMY SERRAŞ, STAR HUĞLU, AZİ- ZOĞLU VE ÇÖRTİL marka yivsiz tüfeklerle ihraç kaydıyla üretim izni verilen Akdal MKA 1919 model yivsiz tüfeklerin ruhsat kaydının yapılmayacağı, ruhsatlandırılmış olanların ruhsatlarının iptal edilmesi gerektiği konusu üzerine Beyşehir Savcılığı'nın başlattığı bir soruşturma üzerine sıkıntıya düştüklerini belirtiyor. Okurumuz, "Adı geçen markalarda çok sayıda tüfek var. Ancak bu tüfeklerin fabrikalarında kimseye ulaşamıyoruz. O yüzden tüfeklerimizin akıbetinin ne olacağını bilmiyoruz. Hepimizde olan bu tüfeklerle tarlamızı domuzlardan koruyoruz. Şimdi bunlar elimizden alınırsa halimiz nice olur. Ayrıca saatler süren prosedür var. Tüfek sahibi olanların çoğu yevmiyeli işçi. Saatlerce evrak peşinde koşamaz. Beyşehir Savcılığı bu konuda bir şey yapamaz mı? Bizler devletini seven insanlarız. Bizi mağdur etmeden bu sorunu çözünüz" diye dert yandı. Bakanlığın aldığı karar önemli ama vatandaşın da mağdur olmaması için varsa kolay bir yol uygulanmalı diye düşünüyoruz.

Kent içi trafiğini rahatlatacak proje çok uzadı
Adana'dan bizi arayan okurumuz, Sular mevkiinde yeni yapılan alt geçit ilgili sıkıntısını dile getirerek, "Trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan bir proje maalesef sündükçe sündü. Özellikle akşam iş çıkışlarında Kasım Gülek Köprüsü, Galleria ve Yeni Valilik önünden geçen yollar tıkanıyor. Trafik o kadar yavaş ilerliyor ki uzun süre tren hattının üst tarafına geçebilmek için beklemek zorunda kalıyoruz. Gerçi dikkatimizi çekiyor trafik ekipleri yoğun bir çaba sarfediyorlar ama yine de yetişemiyorlar. Kent içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan bu projenin bir an önce tamamlanmasını ve trafiğe açılmasını canı gönülden istiyoruz" dedi.

Gülmece
Temel ile Dursun kahvede oturur sohbet ederler. Temel çok dertlidir. Dursun halini sorar: "Temel nedur bu halun da Karadenizde cemilerun mi battu?" "Fadime'yle atıştuk ula, tutturmuş beni aldataysun deyi, ne adatmasu daa ben oni zor bulmişum, nasi aldatayum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Ruhsatlı tüfek sorunu çözümlensin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN