Adana'ya 131 milyon 500 bin TL'lik yatırım

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Adana'ya kazandırılan ve pazar günü temeli atılacak olan projeleri müjdeleyerek, "Binlerce tarım arazisi sulanamaya açılacak" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2014
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, 16 Şubat Pazar günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu temel atma töreniyle Adana'ya kazandırılacak yatırımlar hakkında bilgi vererek, "AK Parti iktidarı ile artık ülkemiz yüzlerce tesisin aynı anda temelinin atıldığı ve açılışının yapıldığı bir dönemi yaşıyor" dedi.

TARIM ARAZİLERİ SULANACAK

Bakan Eroğlu'nun temelini atacağı bu projelerin tamamlanmasıyla Adana'nın toplam 115 bin 740 dekar tarım arazisinin sulamaya açılacağını belirterek, "Bu projelere harcanacak rakam 131 milyon 500 bin TL'dir. Toplum temel atma töreni ile Karataş, İmamoğlu, Kozan, Pozantı, Sarıçam, Karaisalı ilçelerimiz önemli yatırımlar kazanacaktır. Adana'mıza hayırlı olsun" diye konuştu.

HİZMETLER ARTARAK SÜRER

Merkezi hükümet olarak Adana'ya beklenenin çok üstünde yatırımlar aktarıldığını, Adana halkının oyları ile Meclis'e giden bir vekil olarak bu hizmetlerin gelmesinde elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayan Gürkan, "Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Eğer Adana ve tüm ilçelerinde partimizin adaylarını iş başına getirirseniz bu hizmet kervanı artarak devam eder" şeklinde konuştu.

KENTİMİZE HAYIRLI OLSUN
2 üniteden oluşan 8YP2 Sahası Sulama Tesisleri ile Karataş'ta 85 bin 240 dekar sulanacak olup maliyeti 29 milyon TL.
İmamoğlu Sulaması S1 Ana kanal ve Şebekesi 13 bin 320 dekar sulanacak olup, maliyeti 49 milyon TL.
Sarıçam Baklalı Göleti Sulaması ile 4 bin 120 dekar sulanırken, maliyeti 2,3 milyon TL. Pozantı Yağlıtaş Göleti Sulaması projesi ile 2 bin 60 dekar alan sulanacak olup, proje maliyeti 1,8 milyon TL.
Kozan Bağtepe Göleti ve Sulama projesi ile 2 bin 230 dekar sulama alanına sahip olup maliyeti ise 6,8 milyon TL.
Kozan Zerdali Göleti ve Sulama Projesi ile bin 260 dekar sulama alanına sahip olup maliyeti 6,4 milyon TL.
Kozan Poskabasakal Göleti ve Sulaması Projesi bin 390 dekar alanı sulayacak olup maliyeti 6,2 milyon TL.
Karaisalı Demirçit Göleti ve Sulaması projesi ile 6 bin 210 dekar alan sulanacak olup bu projenin maliyeti 20 milyon TL.
Ayrıca İmamoğlu Çepelce deresi taşkın koruma projesi ve Seyhan Ovası Sulaması TS2 Kuşaklama Kanalı Yandereleri taşkın koruma projesinin maliyeti ise 10 milyon TL.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya 131 milyon 500 bin TL'lik yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN