Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım talebine 'fuhuş' önerisi

Giriş Tarihi: 31.3.2014

Mersin'de yaşayan Nuriye K., kızını okutmak için başvurduğu kurumda çalışan bir kadın memurun "Senin yaşındakiler evlatları için gerekirse fuhuş yapıyor" dediğini iddia etti

Mersin'de yaşayan 32 yaşındaki Nuriye K., 13 yaşındaki kızını okutabilmek için Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne başvurduğunu ve bu kurumdan evine gelen H. adlı bir kadın memurun "Yaşın kaç senin, senin yaşındakiler evlatları için her şeyi yapıyor. Gerekirse fuhuş bile yapıyorlar' dediğini iddia etti. Bu sözleri için memurla tartıştığını söyleyen K., "Keşke bana bu sözleri söyleyeceklerine 'Sana yardım etmeyeceğiz' deselerdi. Sosyal yardımlar zaten insanların kötü yollara düşmemesi için yapılıyor. Ben kızımı düzgün bir şekilde okutmak istiyorum" dedi.

SÜREKLİ İŞ İSTİYORUM

Komşusunun evinde kaldığını ve hiçbir geliri olmadığını belirten K., "Yetkililerden 13 yaşındaki kızımı okutabilmek için yardım eli uzatmalarını istiyorum. 7 yıl önce eşimden boşandım. Günlük geçici işlere gidiyorum. Bunun dışında gelirim yok. Fakat kızımın okuması için birilerinin yardım eli uzatması gerekiyor" dedi. Sigortalı bir iş bulabilmek için çok çalıştığını aktaran K., herhangi bir diplomasının bulunmadığını ve bu nedenle sürekli bir iş bulamadığını söyledi. Sürekli günlük işlerde çalıştığını belirten K., "Kızımın okul ve dershane masraflarını karşılayabilmek için sürekli bir işe ihtiyacım var. Bu şekilde kendime hayat kurmam çok zor. Sürekli komşumun evinde kalacak halim yok" diye konuştu.

MEMURA İŞLEM YAPARIZ

Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdür Yardımcısı Abdulkadir Tuncer ise, yardım kesilme durumunun söz konusu olmadığını ancak, Nuriye K.'nın adres beyanında bulunmaması sebebiyle evraklarda gecikme yaşandığını söyledi. Konuyla bizzat ilgileneceğini anlatan Tuncer, yardım için gereken adresi aldıklarını ve gerekli şartlar oluştuğu takdirde yardımın yapılacağını bildirdi. Tuncer, "Nuriye K., sorun yaşadığı memurla ilgili şikayeti varsa müdürlüğümüze yazılı olarak bildirmesi gerekiyor. Böyle bir durumda söz konusu memurla ilgili gereken işlemler de yapılacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım talebine 'fuhuş' önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN