Cuma namazında zehir konferansı

Uyuşturucu kullanımda Türkiye'de 2'inci sırada yer alan Adana'da polis kolları sıvadı. Cuma namazı öncesi cemaate uyuşturucunun zararları hakkında konferans verdi, aileleri uyardı

İstanbul'dan sonra uyuşturucu kullanımında ikinci sırada olan Adana'da bu bağımlılık oranının düşürmek için polis harekete geçti. Adana Emniyet Müdürlüğü Madde Kullanımı ve Mücadele Büro Amirliği cuma namazı öncesi camide vatandaşlara "Madde Kullanımı ve Zararları" hakkında konferans verdi. Konferansta uyuşturucu batağına düşmüş bir gencin polislere "Beni kurtarın" çığlıkları olduğu videoyu izleyen küçük çocuklar hayretler içinde kaldı.

BÜYÜK HASARLARA

Madde Kullanımı ve Mücadele Büro Amirliği'nde görevli polis memuru Ferdi Kuyucu, Yüreğir İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Harran Camii'nde Cuma namazından önce slâyt gösterisiyle vatandaşlara uyuşturucunun zararlarını detaylı bir şekilde anlattı. Uyuşturucuya gençlerin arkadaş ortamında başladığına dikkat çeken polis memuru Kuyucu, " Uyuşturucu alındığı sırada keyif veriyor ancak daha sonra vücutta çok büyük hasarlara neden oluyor" dedi.

ARKADAŞLARINI İYİ
İstanbul' dan sonra Adana'nın uyuşturucu kullanımında ikinci sırada olduğunu vurgulayan Kuyucu, "Biz şu an bu batağa saplanmış 150 kişiyi tedavi ettiriyoruz. Ama burada en önemli görev ailelere düşüyor. Aileler çocuklarının çevrelerini iyi tanımalı. Çocuklar da arkadaşlarını iyi seçmeli. Sigara kullanan gençler başkalarının verdiği sigarayı kesinlikle kullanmamalıdır. Çünkü bu sigarının içine uyuşturucu konulabiliyor. Bunların örnekleri çok gördük" diye konuştu. Konferansın sonunda uyuşturucu batağına düşen bir gencin, "Çırpınışlarını" anlatan slâyt gösterisini izleyen özellikle gençler hayretler içinde kaldı. Uyuşturucu kurbanı gencin, "Beni bu bataktan kurtarın, yaşamak istiyorum" kelimeleri camideki vatandaşları etkiledi. Vatandaşların isteği üzerine bu slâyt gösterisi Cuma namazından sonra ikinci kez gösterildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma namazında zehir konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN