Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzakereci Özersay süreci YDÜ'de anlattı

Giriş Tarihi: 8.6.2014
KKTC Cumhurbaşkanlığı Müzakerecisi Doç. Dr. Kudret Özersay, Yakın Doğu Üniversitesi Senatosu ve öğretim üyelerine "Kıbrıs Müzakerelerindeki süreç ve gelinen son durum" hakkında bilgi verdi. Özersay, "Bütün söylenenlere rağmen Kıbrıs Türkü açısından müzakerelerde bir ortak konsensüs ya da payda vardır. Bunun daha da güçlendirilmesi önümüzdeki dönemde Kıbrıs Türkünün elinde en önemli güç olacaktır" dedi.

ÇÖZÜME TAM DESTEK

YDÜ Hastanesi 101 no'lu salonda gerçekleşen toplantıya, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, YDÜ senatörleri, dekanlar, bölüm başkanları ve öğretim üyeleri katıldı. YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Günsel "Yakın Doğu Üniversitesi olarak müzakere sürecine ve sorunun çözümüne yönelik atılan ve atılacak adımlara tam destek verdiğimizi belirtmek isterim" diye konuştu.

ORTAK PAYDA ÖNEMLİ

Toplantının basına açık olan bölümünde konuşan Özersay "Kuskusuz toplumsal bir konsensüse ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Ülkenin iç meseleleriyle ilgili olarak asgari bazı konularda toplumsal konsensüs sağlanması ne kadar önemliyse, Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak da böyle bir paydaya ulaşmak ve toplumun tüm kesimlerinin desteğini almak son derece önemli" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzakereci Özersay süreci YDÜ'de anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN