Provokasyona dikkat ediniz

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Suriyelilere yönelik eyleme ilişkin, "Gençleri sokağa çekmeye çalışan, suç işlemeye yönlendiren gruplar var" dedi

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Pazar ve Pazartesi günü Suriyelilere yönelik olarak düzenlenen, 3 kişinin yaralandığı, işyerleri ve araçların hasar gördüğü gösteriler için "Gerçek dışı haber ve bilgilerle gençleri sokağa çekmeye çalışan, suç işlemeye yönlendiren gruplar var" dedi. Olaylarda yer alanların çoğunun çocuk denecek yaşta olması nedeniyle sert müdahale edilmediğini belirten Vali Kocatepe, Kahramanmaraşlıları sağduyulu olmaya davranmaya davet etti.

HUZUR DEVAM EDECEK

Vali Şükrü Kocatepe, makamında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven ve Kahramanmaraş Platformu Sözcüsü Yusuf Bülbül'ün katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi. Kocatepe toplantıdaki açıklamasında, Kahramanmaraş'ın huzurlu bir kent olmaya devam edeceğini söyledi.

YAŞLARI KÜÇÜKTÜ
"Suriyelileri istemiyoruz" sloganıyla başlayan, 1'i polis 3 kişinin yaralandığı, Suriyelilerin işyerleri ve araçlarının zarar gördüğü olaylarla ilgili konuşan Kocatepe, "Olayı çok daha aşırı kuvvet kullanarak önleyebilirdik. Baktık yaş ortalaması küçük. Kuvvet kullanırsak annesi babası mağdur olur, anne ve babalık duygusuyla onlar da katılırlar düşüncesiyle bu kalabalığı büyütmemek için sabırlı davranmaya çalıştık. İnsanları incitmek istemediğimiz için ve 'Kimsenin annesi ağlamasın' diye gücümüzün tamamını kullanmadık" dedi.

VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMASIN
SABAH Güney'e konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentin huzurunu bozan Suriyelilerin sınır dışı edildiğini ve bu konuda en ufak bir müsamahanın olmayacağını ifade etti. Erkoç "Vatandaşlarımızı rahatsız edenlerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşımızın hakkını sonuna kadar korur ve onların mağdur olmalarını istemeyiz. Provokasyonlara açık olan olaylara halkımızın itibar etmemelerini diliyorum. Vatandaşlarımız provokatörlere alet olmasın. Ramazanın güzelliği içerisinde vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokasyona dikkat ediniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN