Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sütçü ailesi İlk büyük adımı attı

Adana'da Abdioğulları A.Ş. olarak faaliyet gösteren Sütcü ailesi, babaları Abdi Sütcü adına Çukurova Üniversitesi bünyesinde sağlık meslek yüksekokulu yaptıracak

Giriş Tarihi: 14.9.2014
Sağlık turizminde bir merkez olması hedeflenen Adana'da sağlık alanında bir yatırım da Abdioğulları A.Ş. tarafından yapılıyor. Sütcü ailesi, Çukurova Üniversitesi bünyesinde kuracakları sağlık meslek yüksekokuluna babaları Abdi Sütcü'nün adını verecek. Mart ayında temeli atılacak olan yüksekokulun protokol imza töreninde konuşan ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, bu yatırımın, kazandığını hayır işlerine harcamak isteyenler için bir örnek olacağını söyledi.

ADINI YAŞATACAKLAR

Abdioğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, babaları Abdi Sütcü adına yaptıracakları yüksekokulun, sanayicilere ve işadamlarına istihdam sağlayacağını belirterek, "Biz yaşadığımız memlekete sorumluluklarımızın olduğunun bilincinde olan bir aileyiz. 22 yıl önce vefat eden babamızın adına yaptıracağımız okulun ardından annemizin adını yaşatmak için de değişik projelerimiz var. Bunları yakında hayata geçireceğiz" diye konuştu.

TEMELİ MART AYINDA
İmzalanan protokol gereği, üniversite bünyesinde Abdi Sütcü Sağlık Meslek Yüksekokulu kurulacak. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Abdioğgulları A.Ş. Yönetim Kurulu Bekir Sütcü ile kardeşleri Salih, Mehmet ve Ramazan Sütcü tarafından imzalanan protokolde proje hakkında bilgi verildi. Sütcü kardeşlerin, babaları Abdi Sütcü adına yaptıracakları yüksekokulu için mart-nisan ayında yer teslimi yapılacak ve hemen ardından temel atmaya geçilecek.

HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ
"Bugün hayatımın en anlamlı günü" diyerek sözlerine başlayan Bekir Sütcü, "Yaşadığımız memlekete karşı sorumluluklarımız var. Bizi yetiştiren babamıza ve annemize minnet borcumuzu ödemek istedik. Ömrümüz yettiği sürece de onların adını yaşatmak için yatırımlarımıza devam edeceğiz" dedi. Salih Sütcü de hem bölgesel hem de ulusal anlamda böyle bir çalışmayı Adana'ya kazandırmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Kentimize hayırlı olsun" diye konuştu.

2 BİN ÖĞRENCİ KAPASİTELİ
Abdi Sütcü Meslek Yüksekokulu için toplam 6 bin metrekare kapalı alan tahsis edilecek. Zemin katta ikisi 104, ikisi de 206 kişilik olmak üzere 4 adet amfi yer alacak. Yaptırılacak olan ambulans garajında ambulans eğitim alanları ve hem yarı açık hem de açık ambulans garajları olacak. Toplam 16 derslik, 4 amfi ve laboratuvar ile kütüphanenin yer alacağı yüksekokulda 2 bin öğrenci eğitim görebilecek. Tamamı engelsiz bina olarak tasarlanacak yüksek okulda yaşlı bakım programları ve diş protez laboratuvarları da yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütçü ailesi İlk büyük adımı attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN