Yaz rekoru Adana'nın

Giriş Tarihi: 17.9.2014

İl spor okullarına kayıt yaptıran 47 bin öğrenci ile Türkiye'de üst üste ikinci kez birinciliği kazanan Adana, katlanan sporcu sayısı ile İstanbul ve Bursa gibi metropol illeri geride bıraktı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu sezon 28 branşta 6-16 yaş grubunda açtığı il spor okullarında rekora koştu. 47 bin öğrencinin sporla tanıştığı il spor merkezlerinde en fazla ilgi atletizme oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, "Geçen yıl 33 bin 400 kişiyle, bu yıl ise 47 bin kayıt ile Adana tarihinde ilk kez İl Spor Merkezleri'nde nüfus oranlamasına göre rekor kırarak üst üste iki yıldır Türkiye birincisi oluyoruz" dedi.

SPOR MERKEZİ OLDUK
Hadi, başta Menderes Spor Salonu olmak üzere, Sarıçam Asım Savaş, Seyhan Nihat Geven, Yüreğir Serinevler Spor Salonları, Atatürk, 100. Yıl ve Rıza Salih Saray Yüzme Havuzları'nda gerçekleştirilen il spor merkezlerine kayıt yaptıran öğrencilerin çeşitli branşlarda spor yaptıklarını kaydetti. Sporun mutluluk hormonu salgıladığını, spor yapan öğrencilerin sağlıklı oldukları gibi derslerinde daha başarılı olduklarını ifade eden Hadi,"Adana spor merkezi oldu" diye konuştu.

ATLETİZME BÜYÜK İLGİ
"200 kadar kadrolu, fahri ve gönüllü antrenörün görev yaptığı merkezlerde, öğrencilere spor yaptırmanın yanı sıra spor bilgisi ve kültürü aşıladık" şeklinde konuşan Hadi, "Tüm branşlarda öğrencilerle 75 gün program içinde çalışmalar yapıldı. İl Spor Merkezleri'nde başarılı olan öğrencilere spor kulüplerine ve milli takımlara kazandıracağız. En fazla ilginin atletizme olurken, futbol, basketbol, hentbol, voleybol, tenis, jimnastik, masa tenisi, tekvando, boks, kano, kürek, yelken, yüzme sıralamada yer aldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz rekoru Adana'nın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN