Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'den Sözlü'ye teknoloji ödülü

Adana Büyükşehir Belediyesi, teknoloji alanında yaptığı çalışmalar sayesinde ABD'de ''Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye'' ödülüne layık görüldü

Giriş Tarihi: 30.9.2014
ABD'nin en büyük teknoloji ve internet birliği olarak kabul edilen Internet Marketing Association (IMA) tarafından Las Vegas şehrinde düzenlenen IMA Impact ödül töreninde Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ''Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye'' ödülü verildi. Başkan Hüseyin Sözlü, ödül almak için gitiği ABD'den mutlu döndü.

YATIRIM YAPMAYA GELİN

ABD'deki yerel yönetimlerden temsilcilerin de hazır bulunduğu törende açılış konuşmasını Google Uluslararası Marka Direktörü Joe DeMike yaptı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de IMA konferansı çerçevesinde yaptığı "Kamu Yönetiminde Teknoloji ve Şeffaflık" konulu sunumunda teknoloji şirketlerini Adana'da yatırım yapmaya davet etti.

ADANA'YA BÜYÜK İLGİ

Başkan Sözlü, ödüle ilişkin değerlendirmesinde, "ABD'de böylesine köklü bir kuruluştan ödül almak Türkiye ve Adana adına büyük bir gurur. Adana'ya teknoloji adına yaptığımız yatırımları devam ettirerek şehrimizi her anlamda geleceğe hazır hale getirmeyi hedefliyoruz. ABD'deki şirketlerin ve kurumların Adana'ya ilgi göstermesi bizi memnun etti" dedi.

TEMASLAR İYİ GEÇTİ

Sözlü'ye Nevada ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı ve Altın Koza Film Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avşar, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, Hukuk Danışmanı Ömer Güner Sazak ve ATA Ekonomik Danışmanlık Şirketi Başkanı Ahmet Atahan eşlik etti. Heyet, temasları çerçevesinde Las Vegas Belediye Başkanı Carolyn G. Goodman ile de görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Sözlü'ye teknoloji ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN