Şahinbey'den alışveriş kartı

Şahinbey Belediyesi, 31 bin kişinin gıda ve çeşitli ihtiyaçlarını Sosyal Market üzerinden karşılıyor. Marketin müşterileri "Şefkat Kart" ile alışverişlerini yapabiliyor

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Şahinbey'den alışveriş kartı
Şahinbey Belediyesi'nin 2 yıl önce uygulamaya koyduğu Sosyal Market ve Şefkat Kart uygulaması 31 bin kişinin her ay düzenli olarak 80 ile 320 lira arasında ücretsiz alışveriş yapmasını sağlıyor. Gelir gruplarına görev Şefkat Kart verilen vatandaşlar her ay belirli periyotlarla markete gelerek gıdadan giyime, ayakkabıdan temizlik malzemesine kadar birçok ihtiyacını marketten karşılıyor.

31 BİN KİŞİDE KART VAR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ''Bize müracaat edip yardım isteyen dar gelirli vatandaşlarımıza yaptığımız incelemeler neticesinde 'Şefkat Kart' veriyoruz. Bu kartlar aracılığıyla da vatandaşlarımız Sosyal Market'ten alışveriş yapabiliyor. Şu anda 31 bin vatandaşımız buradan alış veriş imkanına sahip. Yapılan incelemeler neticesinde buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat ve halısı olmayan vatandaşlara bunları doğrudan veriyoruz Verdiğimiz kartla da aylık ihtiyacını, evin temizlik, yiyecek, giyecek ihtiyaçlarını buradan düzenli olarak temin edebiliyorlar" dedi.

ÖNCE İNCELEME YAPILIYOR

Sosyal Market'ten yararlanacak kişilere verilecek yardımın süresi, miktarı ve tutarının Şahinbey Belediyesi görevlileri tarafından belirlendiğini kaydeden Tahmazoğlu, "Sosyal yardım için belediyeye başvuran kişiler evlerinde ziyaret edilerek ailenin aylık net geliri, evlerinin kira olup olmadığı, kişi sayısı, öğrenci sayısı ile engelli, kronik hasta ve yaşlıların olup olmadığı tespit ediliyor. Değerlendirme sonucunda'Şefkat Kart' ile i kişi sayısına göre en az 80 lira en fazla 320 lira limit yüklenmekte ve Sosyal Market'ten ihtiyaçlarını belirleyip alışverişlerini yapabilmektedirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'den alışveriş kartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN