Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halının lideri: Erdemoğlu

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Halının lideri: Erdemoğlu

Bünyesinde barındırdığı halı markalarıyla dünyanın lideri haline gelen, 5 kıtadan 80 ülkeye halı ihraç eden Erdemoğlu Holding, 2014 yılını yüzde 20'lik ihracatla kapatmayı hedefliyor

Bünyesindeki Merinos, Dinarsu, Padişah, Efsane, İmparator ve Boğaziçi markaları ile makine halısında dünya liderliğini sağlamlaştıran Erdemoğlu Holding, sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren firma oldu. 80 ülkeye ürün ihraç ettiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, pazar sıralamasının Avrupa, Amerika ve Orta Doğu ülkeleri olduğunu, Güney Amerika ve Afrika ülkeleri için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. Erdemoğlu, holding olarak 2013'te yüzde 15 ihracat artışı gerçekleştirdiklerini ve 250 milyon dolara ulaştıklarını söyledi. Ürünlerinde modayı ve son trendleri takip ettiklerini ifade eden Erdemoğlu, "Desen-tasarım ve Ar-Ge ekibimiz, dünyada bizi ilgilendiren bütün fuarları ziyaret ederek, sürekli yenilik yapıyor" diye konuştu. Erdemoğlu, üretimin büyük kısmını Gaziantep'te 1 milyon 100 bin metrekarelik arazi üzerine kurulu fabrikada yaptıklarını belirterek "Merinos markamız, Turquality sertifikasını halı sektöründe alan ilk ve tek firmadır" dedi. İSO'nun "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde bu yıl 164'üncü sırada, Merinos markasıyla 353'üncü sırada yer aldıklarını ifade eden Erdemoğlu, "Ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Erdemoğlu Dış Ticaret, 2013'te halı sektörü birincisi oldu.

YILDA 35 MİLYON METREKARE

2005 yılında Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Dinarsu markası ile duvardan duvara, tufting, nonwoven ve çim halı üretimi gerçekleştirdiklerini belirten İbrahim Erdemoğlu, "2013 yılında kapasitemiz 35 milyon metrekareye çıktı. Metrekarede 9 milyon piksel baskı yapabilen dünyadaki tek makinenin sahibi, dünyada üretilen tüm tufting halılarını üretebilecek teknolojiye sahip, iç pazarda sektörün lideri olan dev bir kuruluş oldukb Ayrıca Türkiye'de CE sertifikasına sahip ilk tufting halı üreticisi olan Dinarsu 76 dpi çözünürlükte, sorunsuz renk seçeneği ile fotoğraf görselliğinde üretim yapabilen dünyadaki ilk ve tek üreticiyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halının lideri: Erdemoğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN