Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir sel önlemini alıyor

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MESKİ Genel Müdürlüğü, yağmur döneminde sıkıntı yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Büyükşehir sel önlemini alıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MESKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı günlerin yoğun olacağı döneme girilirken kent merkezindeki birçok önemli noktada çalışmalarına devam ediyor. Temmuz ayından itibaren Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı sonrası yağmur suyu bakım, onarım ve işletmesinin MESKİ Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğuna girdiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, son 5 ay içerisinde kent merkezindeki değişik bölgelerde 11 bin ızgaranın ve hattının temizlenerek, 5 bin 500 adet de yağmur suyu hattı döşemesi yapıldığını belirtti.

125 NOKTADA IZGARA

Toroslar, Akdeniz, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinin değişik bölgelerinde menfez ve baks temizliği yapıldığını da belirten Başkan Kocamaz, "Son 3 ay içerisinde kent merkezinde 125 noktada 350 metre ızgara yapımı gerçekleştirilerek, asfalt altında kalan 82 adet ızgara da normal seviyeye getirildi. Yağmur sularının ivedi bir şekilde tahliyesi için, ızgaralar büyük önem taşımaktadır. Bunun için son 5 ay içerisinde mevcut ızgaraların temizliği, gerekli olan yerlere yeni ızgara yapımı ve kot altında kalan ızgaraları yükseltme çalışmaları yaptık. Aşırı yağışların yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek için önlemlerimizi alıyoruz" dedi. Kent merkezinde yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarına da başladıklarını kaydeden Başkan Kocamaz, "Kentin bir çok önemli noktasında etkili çalışıyoruz. Şiddetli yağıştan artık etkilenmeyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir sel önlemini alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN