Şehit Kâmil meydanda yaşatılıyor

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, ilçenin adını aldığı Gaziantep Savunması'nın ilk şehidi Mehmet Kamil'in adına yakışır projeleriyle dikkat çekiyor. Şehit Kamil'in adı ise yeni meydanda yaşatılıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Şehit Kâmil meydanda yaşatılıyor
Şehitkamil Belediyesi Dülük Baba Tabiat Parkı; Biyolojik Gölet ve Şelale, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi, Yüzme Havuzları, Spor Tesisleri, Sosyal Tesisler, Parklar ve Sosyal konutlar, katı atık ayrıştırma merkezi (MÖP) gibi bir çok projeyi hayata geçirdi. Büyük uğraşlar sonucu hayata geçirdiği Şehitkamil Meydanı ve Korusu'na Antep Savunmasında ilk şehit düşen Şehit Mehmet Kamil'in ismini verdi. Anıt'ın bu alana taşınmasıyla birlikte Şehit Mehmet Kamil yeni ve modern bir yerde anılacak.

TİYATROYLA ANLATILACAK

Tarihi değerlere önem veren ve kurtuluş gününe özel birçok etkinlik hazırlayan Şehitkamil Belediyesi, yüzme, tiyatro gösterisi (Kurtuluş Düğünü), basketbol ve badminton gibi farklı etkinliklerle Antep savunmasını büyük bir coşkuyla kutluyor. 25 Aralık Antep Savunmasının kurtuluş mücadelesini anlatacak olan 'Kurtuluş Düğünü' etkinliğiyle Gaziantep savunmasında, kadınların günlük yaşamı, Minik kahraman Şehit Mehmet Kamil, Şahinbey ve Karayılan'ın temsili olarak canlandırılacağı tiyatro gösterisi sunulacak.

ŞEHİT ADI TAŞIYAN TEK KENT
Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tarihin sadece geçmişe ait olayların yazılması ve anlatılması değil, aynı zamanda bir milletin hafızası olduğunu belirtti. Fadıloğlu, "Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıldönümünü kutlayarak, Antep, hep gururla taşıdığı ve sonsuza dek taşıyacağı 'Gazi' unvanıyla bu muhteşem geçmişin en önemli tanığıdır. Dünyada şehit adını taşıyan tek ilçe olma özelliğine sahip olan Şehitkamil ilçemizi, düzenli gelişen ve hızlı büyüyen bir kent yapma çabası içerisindeyiz. İşte bizi bugünlere getiren 93 yıl önce Antep savunmasında mücadele vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazianteplilerin 25 Aralık kurtuluş yıl dönümünü kutluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Kâmil meydanda yaşatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN