Aysel Sabuncu'dan onkoloji hastanesi

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Aysel Sabuncu'dan onkoloji hastanesi

Bugüne kadar yaptırdığı onlarca hayır işine bir yenisini ekleyen Aysel Sabuncu, Mersin'e modern bir onkoloji hastanesi yaptıracak

Mersin Üniversitesi'nce (MEÜ) yapılması planlanan Onkoloji Hastanesi'ne hayırsever iş kadını Aysel Sabuncu, miktarı açıklanmayan ancak çok yüksek olduğu bildirilen bir bağışta bulundu. Yapılan bu bağışla hastane inşaatının 2 yılda tamamlanması planlanıyor. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile hayırsever iş kadını Aysel Sabuncu arasında imzalanan protokole göre, hastaneye hayırsever iş kadınının adı verilecek. Sabuncu'nun bugüne kadar çok sayıda yardım yaptığı bildirildi.

ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK
MEÜ Çiftlikköy Kampüsü'ndeki Tıp Fakültesi Hastanesi'nin batı tarafına yapılacak olan Aysel Sabuncu Onkoloji Hastanesi için Rektörlük Senato Odası'nda imza töreni düzenlendi. Hastane binası için yer tahsisinin üniversite tarafından yapılacağını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 2016 yılında hizmete girmesi planlanan hastane ile bölgede önemli bir eksikliğin giderileceğini vurguladı.

SABUNCU: ÇOK MUTLUYUM
Hayırsever Aysel Sabuncu adını taşıyacak hastanenin insanlara şifa dağıtacağını bilmenin kendisine mutluluk verdiğini söyledi. Hataylı olduğunu ve hayatını Ankara'da sürdürdüğünü ifade eden Sabuncu, "Mersin'i ikinci bir memleketim olarak görüyorum. Böyle bir hastaneyi bölgeye kazandıracağım için kendimi çok mutlu hissediyorum" dedi. Konuşmaların ardından Rektör Çamsarı ile Sabuncu, protokolü imzalayarak hastane yapımı için ilk adımı attı.

2016 YILINDA HİZMETE GİRECEK
Hayırsever işkadını Aysel Sabuncu'nun hastane konusunda ciddi duyarlılık gösterdiğinin altını çizen Çamsarı, "Bize kanser hastanesi yapımı konusunda yüzümüzü güldürecek oranda ciddi bir yardımda bulundular. Sekizde bir sıklıkta göğüs kanseri görülen bir ülkede, her 3-4 kişiden birinin bu hastalığı yaşadığı bir bölgede onkoloji hastanesi büyük bir eksiklikti. Hastane projesi çizim aşamasında. Bir engel çıkmazsa hastanemiz 2016 yılı başlarında hizmete girecek" şeklinde konuştu.

ADNAN AÇIKGÖZ/MERSİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysel Sabuncu'dan onkoloji hastanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN