Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gurur günümüz

Giriş Tarihi: 27.2.2015
Gurur günümüz

Cemaller İnşaat sözcüsü Sinan Cemaloğlu, güç bela yürütülen projeyi, Başkan Burhanettin Kocamaz'ın adilane yaklaşımıyla kısa sürede bitirdiklerini söyledi

Mersin'in yeni şehirlerarası otobüs terminalini (MEŞTİ) tamamlayan Cemaller İnşaat'ta sevinç ve gurur bir arada yaşanıyor. Şirket sözcüsü Sinan Cemaloğlu, yerel seçimden önce başlayan ve o dönem birçok sıkıntıyı beraberinde getiren MEŞTİ projesini, Mersin'e bir borç olarak gördüklerini söyledi. Cemaloğlu, "Zararına aldığımız bu işi yerel seçimden sonra büyük bir gururla tamamladık" dedi.

"MERSİN'E BORCUMUZDU"
İhalesini 5-6 milyon TL zarar gözeterek kazandıklarını, çünkü çocukluklarının Mersin'de geçtiğini anlatan Sinan Cemaloğlu "Biz ihaleyi 19 milyon 999 bin TL bedel ile kazandık. 5-6 milyon TL zararına fiyat verdik. Bu esnada 40 milyon TL teklif verenler de vardı. Ancak biz Mersin'i çok seviyoruz. Çocukluğumuz bu kentte geçti. Bizim de bir katkımız olsun istedik" diye konuştu.

ÇOK ADİLANE DAVRANDI
Projeye başladıktan sonra bir takım sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Sinan Cemaloğlu "Ana binanın altından kenti besleyen ana su borusu çıktı. Kaldırılması için tam 5 ay bekledik. Bir başka bölgede çöp çıktı, idare kaldırtmayınca cebimizden para harcayıp kaldırdık. Sonrasında Burhanetin Kocamaz'ın seçilmesiyle işler yoluna girmeye başladı. İncelemeleri sonunda işimizi düzgün yaptığımızı gören başkanımız, adilane davranarak içerideki alacaklarımızın tamamını ödedi" şeklinde konuştu.

TİTİZ VE İŞİNİ BİLİYOR

Başkan Kocamaz'ın hemen her hafta inşaat alanına geldiğini ve projenin her metrekaresini detaylı olarak yerinde incelediğini ifade eden Cemaloğlu "Kendisi çok titiz ve işini iyi bilen birisi. Mersinliler böyle bir başkanı olduğu için kendilerini şanslı görmeliler. Biz kendisine minnet borçluyuz. Çünkü bizim zarar edebileceğimiz bir ortamda, objektif bir göz ile incelemesini tamamlatıp projenin tamamlanmasını sağladı" dedi.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Toplam 190 bin metrekare alan üzerine kurulan MEŞTİ içerisinde 25 bin metrekare kapalı alan bulunuyor. 40 adet bilet satış ofisi, fast-food bölümü, idari ofisleri barındıran MEŞTİ'de otobüs şoförleri için dinlenme tesisi de bulunuyor. Bu bölümde ise şoförlerin yatabilecekleri odaların yanı sıra duş, tuvalet, hamam ve sauna bulunuyor. MEŞTİ içerisinde ayrıca araç bakım-onarım kademesi de yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurur günümüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN