Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamil Ocak'a cami yapılacak

Giriş Tarihi: 11.3.2015
Kamil Ocak'a cami yapılacak

Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nın yerinin akıbeti konusunda son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Stadın yerine Konukoğlu ailesi tarafından 10 bin kişilik bir cami yapılacak

Gaziantep'te aylardır tartışma konusu olan, yerel yönetimler ve TOKİ arasında uzun süren çekişmelere neden olan Kamil Ocak Stadı'nın yeri konusunda son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyledi. Erdoğan, TOKİ'nin yeni stat inşaatına karşılık devraldığı ve yerine ticaret merkezi veya toplu konut yapmayı planladığı stadın yıkılarak yerine 10 bin kişilik cami yapılacağını açıkladı. Camiyi Konukoğlu ailesi yapacak.

İLAHİYAT FAKÜLTESİ'Nİ AÇTI

Konukoğlu ailesi tarafından yaptırılan Gaziantep Üniversitesi Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi'nin açılışında konuşan Erdoğan, fakülte binasının mimarisinden etkilendiğini belirterek, "Sevgili öğrencilerimiz, bu fakültenin içerisinde geleceğe çok daha farklı bir özgüvenle yürüyeceksiniz. İnşallah burası sizlere bilgi ve hikmet yuvası olsun. Burası sizlere ilim, irfan yuvası olsun. İrfansız ilmin hiçbir anlamı yoktur" dedi.

VAKIFLAR ÖNEMLİ

Eğitim konusunda hayırsever insanların ve vakıfların önemli desteklerinin olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bu vakıflardan bir tanesi de Konukoğlu ailesinin Gaziantep'teki vakıf hizmetidir. Onların bu noktada çok büyük gayretleri var. Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi için Abdülkadir Konukoğlu'na ve ailesine teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Bugüne kadar durmadılar, yatırım yaptılar. Bundan sonra da inanıyorum ki devam edeceklerdir" diye konuştu.

KONUKOĞLU'NDAN 5 CAMİ

Konukoğlu ailesinin 5 yeni cami yapacağını da açıklayan Erdoğan, "Diyanet İşleri Başkanım ile 5 yeni cami yapımı için protokol imzalayacak. Biliyorsunuz Gaziantep'te stat yapılıyor. Bu stadın bitişi ile beraber mevcut stadın yerine de 10 bin kişi kapasiteli bir büyük cami, inşallah bir Cuma camisi yapılacak. Bu konu ile ilgili proje çalışmalarını ve diğer işleri gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin gerekse de Konukoğlu ailesi takip ediyor. İnşallah tamamlandıktan sonra projeyi biz de göreceğiz. Konukoğlu ailesine ve Gaziantep'e yakışır bir cami olacak" dedi.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İlahiyat Fakültesi açılışına katıldığı için teşekkür eden Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, "Sayın Cumhurbaşkanım bu bizim 3. fakültemiz. Daha önce yaptırdığımız Tekstil Fakültesi'nin yanına uygulama fabrikası da kurduk, inşallah beğenirsiniz. Tüm Gaziantep'e bunun gibi eserleri yapmaya inşallah devam edeceğiz. Kamil Ocak Stadı'nın yerine de kentimize ve ülkemize yakışan bir cami yapmaktan şeref duyarız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamil Ocak'a cami yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN