Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beyhude geçti koca bir sene'

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yerel seçimlerin üzerinden geçen bir yıllık süreyi "Beyhude geçti bir yıl" sözleriyle değerlendirdi

Giriş Tarihi: 3.4.2015
'Beyhude geçti koca bir sene'
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yerel seçimlerin üzerinden tam bir yıl geçtiğini ancak hizmet noktasında değişen bir şey olmadığını söyledi. Yeni, Adana'da "Bir şey değişecek, her şey değişecek" sloganının altının boş kaldığını belirterek "Adana'da 30 yıldır devam eden talihsizlik yine değişmedi. Adana her dönem olduğu gibi bu dönemde de yerel yatırımların hiçbiriyle buluşamadı. Kısacası, beyhude geçti koskoca bir yıl. Unutuldu verilen tüm sözler. Geride kalan sadece içi boş bir avuç vaat" dedi.

'HELAL' DEMEK İSTERDİM
Açıklamasını sosyal medya hesabından da paylaşan Başkan Fikret Yeni, "Bugün bu sözleri bir Adanalı olarak ifade ederken, siyasi kimliğine bakmaksızın o makamda kim oturursa otursun, 'Helal olsun, Adana böyle başkan görmedi bugüne kadar' demek isterdim. Geride kalan ve beyhude geçen 1 yıla bakınca, gelecekteki 4 yıl için de durum hiç iç açıcı gözükmüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bugün hizmetlerini konuşuyor olacakken, siyasi hezimetlerini konuşmaktayız" dedi.

İŞÇİ KIYIMI YAPILDI
Yeni şöyle devam etti: Kendi siyasi misyonunu taşımayan ilçe belediyelerine gitmesi gereken yatırımları kısıtlamalar. Yine kendi siyasi bayraktarlığını yapmıyor diye kendi yandaşlarını kadrolaştırmak adına, işçi kıyımları. Bir partinin il başkanı ve sadece o partinin belediye başkanı gibi teşkilatlarla buluşmalar, hatta siyasi kadro oluşturmalar. Adana, bu geçen zamanda bunlardan başka bir şey görmedi. Ben bugüne kadar sustum. Bir yılın dolmasını bekledim.

ÖVÜNECEĞİ BİR ESERİ YOK
Adana'da belediyecilik anlamında, Hüseyin Sözlü'nün 'Benim dönemimde yapılan bir hizmet var, o hizmet de bu' diye övünebileceği bir eseri olmadığını kaydeden Yeni, "Sayın Sözlü'ye Büyükşehir gömleği birkaç beden büyük geldi. Bir yıl içerisinde tek bir kavşak yapılmadı, bulvar açılmadı. Yollar, bulvarlar köstebek yuvasından farksız. Şundan Adanalı çok emin; 4 yıl sonra Sayın Sözlü'nün devraldığı Adana yine aynı Adana, hatta daha da geriye gitmiş bir Adana olarak kalacak" diye konuştu.

İLKBAHARA 4 YIL KALDI
Adana'nın sorunlarının şehrin ortasına dikilmiş gökdelen gibi durduğunu ifade eden Başkan Fikret Yeni, şunları söyledi: Bu şehrin insanlarının kaygı yerine, güzel bir yaşamdan başka bir derdi olmaması lazım. Her şehrin mevsimi vardır. Bence Adana hizmette yıllardır bir sonbahar şehri. Adana'nın kışı görmeden ilkbaharı görmesine 4 yıl kaldı. Adana'nın AK belediyecilikle buluşmadan hizmetle buluşması mümkün gözükmüyor. Gözümde koca bir şehrin hizmetten uzak gölgesi var yıllardır. Bu gölgeyi yok edecek heyecan da sadece diğer illerimizde olduğu gibi, AK belediyecilikte var.

VİZYON KOYMALI
Fikret Yeni açıklamasını şöyle sürdürdü: Sayın Sözlü, ortaya bir vizyon koymalısın. O da bugünün hayalini, yarının gerçeğini kılmak için ortaya konan beyinsel çaba olmalıdır. Ayrıca bugünden yarınlara uzanan bir iyimserlik ve insanları heyecanlandıran bir umut içermelidir. Geleceği kuracak ve kurtaracak bir vizyon, ancak pozitif bir yaklaşım ortamında serpilebilir. Çünkü belediyecilikte, göz kararı ve el yordamı ile veya sezgiye güvenerek geleceğe yatırım yapılmaz. Halkın sorunlarına direkt temas etmek, yerel yöneticinin en temel özelliği
olmalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beyhude geçti koca bir sene'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN