Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Macit Ağa ve ekibi 16 gündür kaçak

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Macit Ağa ve ekibi 16 gündür kaçak

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklama kararı bulunan CHP'li Macit Özcan ile ekibinin 16 gündür kaçak olduğu ve Cenevre'de bir otelde kaldıkları öne sürüldü

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 2011-2014 yılları arasında Macit Özcan'ın başkanlığı döneminde yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı, zimmet suçu işlendiği, suç delillerinin saklandığı ve görevin kötüye kullanıldığı iddiasıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 24 Mart 2015 Salı günü sabaha karşı 4 ilde eş zamanlı yaptığı operasyonda bilinen adreslerde bulunamayan CHP'li Macit Özcan, işadamı Cengiz Akray, Erol Avgören ile eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir'in İsviçre'nin Cenevre kentinde olduğu iddia edildi.

SİYASİ KOMPLO İDDİASI

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan CHP'li Macit Özcan'ın ve operasyonun sacayağı arkadaşlarının Cenevre'de butik otel ve pansiyon tarzı yerlerde kaldığı ve Mersin'deki yakınlarını telefonla arayarak gelişmeler hakkında bilgi aldığı öne sürüldü. 7 Haziran seçimlerinde Mersin'de kontenjan adaylığı için başvuran Macit Özcan, bir gazeteyi telefonla arayarak bu operasyonun amacının siyasi hayatını bitirmeye yönelik olduğunu iddia etmiş, AK Parti ile MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı suçlamıştı.

KAÇARAK AKLANILMAZ

Oğlu İlker Özcan ile kardeşleri Tacit ve Sacit Özcan'ın aralarında bulunduğu 15 kişinin tutuklandığı olayda suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında Fıyabi tutuklama kararı bulunan Macit Özcan ile ekip arkadaşları Cengiz Akray, Erol Avgören ve Tayfun Özdemir'in bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini isteyen Mersinliler, "Eğer Macit Özcan ve arkadaşları bir suç işlemişse yargılanıp cezasını çekmeli. Kaçmak suçu kabullenmek anlamına geliyor. Suç işlemediklerini iddia ediyorlarsa da, bunu kaçarak ispat edemezler" diye konuştular.

'CENEVRE'DE SAKLANIYORLAR'
Mersin eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan ile işadamı Cengiz Akray, Erol Avgören ve eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir'in İsviçre'nin ikinci büyük kenti Cenevre'de kaldığı ve Mersin'deki yakınları ile telefonla görüştüğü iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Macit Ağa ve ekibi 16 gündür kaçak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN