Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Erken seçime hazırlanıyoruz"

Geleceğin Türkiye Partisi'ne düzenlenen kumar operasyonunda suçüstü yakalanan zanlılar, "Hepimiz erken seçime hazırlanıyoruz" diye espri yaptı

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Erken seçime hazırlanıyoruz
Adana'da yasadışı bahis oyunu tombala oynatanlarla polisin mücadelesi her operasyonda yeni bir çehreye bürünüyor. TV dizilerini aratmayan kumar serüveninin son perdesinde kumar oynatılan binanın kapısına Geleceğin Türkiye Partisi Adana İl Başkanlığı levhasını asanlar kumar oynarken polisle yüz yüze geldi. Suçüstü yakalanan ve haklarında işlem yapılan kumarcıların polise, "Vallahi biz burada erken seçime hazırlık yapıyorduk" dedikleri öğrenildi.

POLİS YILMIYOR

Kumar serüveni Güven Partisi Adana İl Başkanlığı'nın hizmete açılmasıyla başladı. Parti binasının içinde kumar oynatanlarla Adana polisinin karşılıklı mücadelesi aylarca sürdü. Polis bu binaya 55 kez baskın yaptı ve her defasında özel bölmelere gizlenmiş kumar aletleri ile kumar oynayanları yakaladı. Kabahatler Kanunu'na göre cezaya çarptırılanlar uslanmadan kumar oynamaya devam etti. Adana polisi de yılmadan usanmadan kumar oynanan merkeze baskın yaptı.

KUMAR OYNAMAYA DEVAM

Polis baskınlarından bıkanlar, Güven Partisi'ni kapatıp yerine "Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi Adana İl Başkanlığı'nı kurdular. Amaç kumar oynamaya devam etmekti. Siyasi partinin kapısının kilitlenmeyeceğini bilen kumarbazlar yeni açılan partide kumara devam etti ancak polis baskınının da arkası kesilmedi. Bu parti binasına da arka arkaya yapılan baskınlardan bıkan kumarbazlar, bu kez partinin adını Geleceğin Türkiye Partisi olarak değiştirdi ve kumara devam etti.

75'İNCİ KEZ BASKIN

Başkanlığını Bayram I.'nın yaptığı Geleceğin Türkiye Partisi'nde kumar oynandığı ihbarını alan Adana polisi dün yine bir operasyon gerçekleştirdi. Günde yaklaşık 50 bin liralık kumar oynandığı iddia edilen parti binasına yine bir baskın düzenleyen Adana polisi, içerde tombala oynayan 87 kişiyi suçüstü yakaladı. Bu kişilere Kabahatler Kanunu'na göre kişi başı 218 lira para cezası uygulayan polis yasal işlem yaptı. Binanın gizli bölmelerindeki kumar aletlerine de el konuldu. Bu arada polisin, Güven Partisi, Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi ve son olarak Geleceğin Türkiye Partisi levhaları takılan binaya toplam 75 kez baskın yaptığı belirtildi. Son operasyonda yakalananlar ise polise, "Biz burada erken seçim çalışması yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erken seçime hazırlanıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN