Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Savaş'ın ayak oyunları

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Başkan Savaş'ın ayak oyunları

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahilde bulunan sosyal tesisin ihaleye çıkmasını Hatay Büyükşehir'in engellediğini öne sürerek, "Yaptığı hileler ortaya çıkacak" dedi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 3 nolu sosyal tesis ihalesi için İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi'ne veryansın etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş'ın ihale tarihten bir gün önce mahkemeye başvurarak bir günde karar çıkarttırmasının anlamlı olduğunu vurgulayarak şöyle dedi: "Büyükşehir bizimle uğraşmayı bıraksın. O tesisin kullanma hakkını yasa bize vermiş. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar ihaleyi iptal ediyoruz. Ancak Büyükşehir'in hilelerini ortaya dökeceğiz"

HUKUKA AYKIRI TALEP


Sahil bandındaki 3 nolu sosyal tesisin bulunduğu alanın 24 Mart 2006 tarih ve 793 sayılı Malıye Bakanlığı olurları ile İskenderun Belediyesi'ne devrinin yapıldığını anlatan Başkan Seyfi Dingil, "Belediyemizin tasarrufundaki bir yeri Milli Emlak'tan talep eden, talep yazısını belediyemize gönderen ayrıca mahkemeyi yanıltmaya yönelik tavır sergileyen zihniyeti kınıyorum. Sahilde bulunan 4 adet sosyal tesis ile balık lokantası belediyemizin tasarrufundadır. Söz konusu yerler hazine yükümlülüğünde olmadığından buraların kullanım yetkisi Büyükşehir'in elinde değildir. Orası bize 2006 yılında devredilmiştir. Hatay Büyükşehir ise 2014 yılında kurulmuştur" diye konuştu.

İSKENDERUN KAZANACAK

İskenderun halkının her hakkını soruna kadar savunacağından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Seyfi Dingil şöyle konuştu: CHP İskenderun ilçe teşkilatı ve meclis üyeleri, sosyal tesis ihalesinin iptalini isteyen bir açıklama yaptı. Kendilerine soruyorum. Bu tesis belediyemizden alınıp Büyükşehir'e verilirse İskenderun'un kazancı ne olacak? Oysa İskenderun hızla büyüyor, gelişiyor. Birçok büyük projeleri hayata geçiriyoruz. İlçemiz kabuğunu hızla kırıyor. Üniversitemiz geldi. Artık marka firmaların ilçemize gelmesini istiyoruz. Bu yönde inanılmaz talep var. İhaleye çıkaracağımız tesis için ülke çapında 22 büyük firma şartname aldı. Bunlardan bir tanesi ilçemize gelmiş olsa bu yöndeki açık kapanmış olacak. Bunun yararı ilçemize olacak"

BAŞKAN DİNGİL ÇOK ÖFKELENDİ


Sahil dolgu alanlarındaki 3 nolu tesisin ihaleye verilmesinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş'ın girişimleri ile durdurulduğunu öne süren Başkan Seyfi Dingil, "İskenderun'un büyümesine, gelişmesine ve markalaşmasına kimse engel olamayacak" dedi.

BÜYÜKŞEHİR YETKİSİNDE DEĞİL


Başkan Seyfi Dingil, "Bu tesisler bizim. Büyükşehir'in yetkisinde değil. Boşuna uğraşıyorlar. Mahkeme süreci bitince ihaleye çıkacağız ve Türkiye'nin en büyük markaları ilçemize gelecek" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Savaş'ın ayak oyunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN