Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sözlü klavye yiğidi

Giriş Tarihi: 10.9.2015
Başkan Sözlü klavye yiğidi

Klavyenin başına geçince kahraman kesilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün akrabası olan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'a tek laf etmemesi dikkat çekiyor

Bugüne kadar Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanı, AK Parti yöneticileri, kaymakam, milli eğitim yöneticileri, gazetecilere ve daha birçok kişiye Tweetter hesabından küfür ve hakaret dolu mesajlar atan ya da başka kişilerin mesajlarına yanıt veren Adana Büyükşehir Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" diyen ve eşinin amcasının kızı olduğu bilinen HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ ile ilgili eleştiri dahi yapmıyor. MHP'li Başkan HDP'li Eş Genel Başkan'ın akrabalarına da iş ve ihale verdiği iddia ediliyor.

HAKARETTEN CEZA ALDI

Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı zamanında hakaret içeren ifadeleri nedeniyle birkaç kez mahkum olan, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş'un ölmüş anasına küfür dolu hakaretleri nedeniyle 12 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, klavyenin karşısına geçince yiğit kesiliyor. Tweetter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, AK Partililere hakaret ve küfür dolu mesaj atan Sözlü, iş PKK uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'a gelince su pus oluyor. Tek söz edemiyor.

AKRABALARINA İHALE

Sözlü'nün Figen Yüksekdağ'a laf söylememesinin arkasındaki gerçek Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile eşi Zeynep Sözlü'nün amca kızı olması yatıyor. Yüksekdağ ailesine karşı büyük sevgi besleyen Başkan Sözlü'nün Figen Yüksekdağ'ın yeğeni Denizhan Yüksekdağ'ı Büyükşehir Basın Bürosu'nda işe başlatırken, ağabeyi Cahit Yüksekdağ'a ise ulaşım ve sinyalizasyon konusunda hatırı sayılır miktarda bir ihale verdiği iddia ediliyor. Denizhan Yüksekdağ'ın Sedat Sözlü'nün başkanlığını yaptığı Adana Demirspor kulübünde de basın danışmanı olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

MHP'LİLER BİLE ÇOK TEPKİLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu tavrı mensubu olduğu partisi MHP tarafından da tepki görüyor. Bazı MHP'liler ve Adanalılar, yürekleri yakan şehit haberlerini bahane ederek Erdoğan ve AK Parti'ye Twitter hesabından hakaret etmekten çekinmeyen, başka kullanıcıların hakaretlerini de retweet yaparak paylaşan Sözlü'yü samimiyetsizlikle suçluyor. Adanalılar, "Sözlü şehit haberlerine nasıl duyarlı ise, terör örgütünün siyasi uzantısı durumundaki HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ı da en sert şekilde eleştirmeli, terör örgütü yanlısı insanlara Büyükşehir Belediyesi'nden ihale ve iş vermemeli" diye tepkisi dile getiriyor.

İŞTE KÜFÜR DOLU TWEETLER
Biri açıklama yapmış "Akp 2 kişiden birinin oyunu alıyordu. Şimdi hedef 3 kişide 2" Bilmiyor ki anketlerde akp %35, yani 'Üçün birini' alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Eylül 2013'de attığı "Terörle anılan Kato dağında bugün düğün yapılıyor. Bu dağlar terörün dağları değildir. Halayın, pikniğin dağlarıdır…" tweete 12 Ağustos 2015'de şöyle yanıt verdi; MHP ye laf atan şerefsizler Cesaretimizi sorgulayan yalakalar. Türkiye bu duruma nasıl gelmiş. Alın size kapak olsun.

( Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Bizden önce Orhun Anıtları yolu harabeydi. O yolu biz yaptık" sözlerinin yer aldığı ekran görüntüsüne şu yorumu yaptı) Kandil e de otoban yaptınız İmralı ya vapur seferleri başlattınız. O zaman ne olunuyor acaba?
Aydın Ünal'ın "Ağzından köpükler saçarak konuşan siyasetin zavallısı Devlet Bahçeli için, bütün o köpükleri itinayla yalayacağı yeni bir süreç başlıyor." şeklindeki tweetine şu yanıtı verdi; Ulan yalama uzmanı; AKP Orkestrasının s....foncusu. Seni çalışkan bir s.....foncu olmaktan alıkoymayız. Çok işi veririz sana

YSK MHP nin Kaçak saraylı seçim afişini yasaklamış ama kaçaksarayda oturanın seçim propagandası serbest. Sizin adaletinizin anasını seveyim.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kucağında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bulunduğu fotoşoplu fotoğrafı paylaşarak şu yorum yaptı; Neymiş efendim Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olarak tarafsızlığımızı bozup AKP'ye oy topluyormuşuz. Duysanız da inanmayın!

Sencer Karadağ adlı kişinin "Adana Bel.Başkanı Hüseyin Sözlü. Sana CB nına ettiğim küfürlerin hesabını sormayan Namert oğlu Namert olsun. Dil başın belasıdır" tweetine şöyle yanıt verdi; Haksızlık karşısında susmayız. Dokunulmazlığımda yok. Arabasında saklanacağım Başbakan babamda yok. Bekliyorum kralınız kimse.
Partimizin İl Başkanı Yusuf Baş merak içinde. Seçimler yaklaştıkça bu AKP liler nçin adımı zikredip duruyorlar ki Yusuf Yusuf diye…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sözlü klavye yiğidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN