Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu eğitim fuarında

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen "Köln-Turkische Universität" Üniversite Eğitim Fuarı'na katılan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, uluslararası işbirliği zemini yakaladı

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Hasan Kalyoncu eğitim fuarında
Türk üniversiteleri için önem arz eden "Köln- Turkische Universität" binlerce profesyoneli bir araya getiriyor. Türkiye'den ve Almanya'dan birçok farklı üniversiteden yüzlerce yükseköğretim kurumu mensubunun katılımıyla düzenlenen Üniversite Eğitim Fuarı'nda katılımcı üniversiteler; eğitim faaliyetlerini, imkanlarını, eğitim çalışmalarını, misyonlarını ve vizyonlarını tanıtma fırsatı buldu.

SÜPRİZ KONUKLAR VARDI

Büyük ilgi gören ve dünyanın çeşitli ülkelerinin katıldığı fuarda, yükseköğretimde işbirliği ve görüş alışverişine olanak sağlamanın yolları arandı. Çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan fuarda sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ile ünlü sanatçı Murat Yıldırım, HKÜ standını ziyaret ederek buradaki görevlilerle sohbet etti, fuar hakkında bilgi aldı.

EĞİTİM İMKANI SUNUYOR
Uluslararası fuarlara katılarak öğrencilerine daha fazla ülkede üniversite eğitimi alma imkanı sağlayan Hasan Kalyon Üniversitesi, yabancı uyruklu ve gurbetçi öğrencilere de Türkiye'de eğitim şansı sunmayı amaçlıyor. Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ni fuarda; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Kalyoncu Ortadoğu Araştırma ve Uygulama Merkezi Bşk. Yrd. Doç. Dr. Sezer Özcan ve HKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Yetkilisi Irene Itria temsil etti. Yrd. Doç. Dr. Sezer Özcan; "Birçok uluslararası işbirliği anlaşması imzalama zeminini yakalamış olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu eğitim fuarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN