Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ finansçısı hastaneye darbe

Giriş Tarihi: 10.1.2016
FETÖ finansçısı hastaneye darbe

Devletten aldığı parayla FETÖ'yü finanse ettiği ileri sürülen Gaziantep'in Nizip ilçesindeki Özel Medinas Hastanesi'nin SGK ile bulunan tüm bağları kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olarak faaliyet yürüttükleri ve devletten aldıkları parayı FETÖ'ye transfer ettikleri tespit edilen 10 ildeki 21 hastanenin devletle bağı kesildi. Örgütün Türkiye genelindeki faaliyetlerine ilişkin onlarca soruşturma ve dava devam ederken, finans kaynakları da teker teker kurutuluyor. Son olarak Paralel örgüte yıllık 400 milyon lira civarında gelir sağlayan hastanelere operasyon düzenlendi. O hastanelerden biri de Nizip'teki Özel Medinas Hastanesi. Bu operasyonlar kapsamında Gaziantep'in Nizip ilçesinde FETÖ'ye bağlı olduğu iddia edilen ve 2005 yılından bu yana Kızılaslan Tıp Merkezi olarak faaliyet gösterirken, 2014 yılında hastaneye dönüşmesiyle birlikte Medinas ismini alan hastanenin de FETÖ örgütüne finansal yardım yaptığı tespit edilmesiyle birlikte SGK ile bağları kesildi. Konuya ilişkin açıklama yapmayan hastane yetkilileri gelen hastalara, sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle hasta kayıt girişi yapamadıklarını söylüyor.

FETÖ KADROLARINDAN

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Murat Kızılaslan'ın, uzun yıllardır Nizip'teki Gülen cemaatinin Mütevelli Heyeti ile yine Cemaate bağlı olan NASİAD'ın (Nizip Sanayici ve İşadamları Derneği) başkanlığını yaptığı öğrenildi. Özel Medinas Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cumhur Kılınç'ın da FETÖ kadrolarında yetiştiği ve başhekimliğe Ahmet Murat Kızılaslan tarafından atandığı anlaşıldı.
Kızılaslan Sağlık Hizmetleri İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şirketi bünyesinde hizmet gösteren Özel Medinas Hastanesi ve şirketin diğer gayrimenkullerinden elde edilen yıllık 10 milyon lira olarak tahmin edilen ve devletten alınan gelirin, terör örgütüne aktarıldığı iddiası bir yana, hastanenin yönetici kadrosu ile çalışanlarının çoğunun Gülen terör örgütünün kapatılan dershane ve okul personelinden ve bu örgüt sempatizanı olan kişilerden seçildiği iddiası alınan kararını doğrular nitelikte.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ finansçısı hastaneye darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN