Primer Hastanesi'ne SGK'dan fetö şoku

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Primer Hastanesi'ne SGK'dan fetö şoku

Gaziantep'teki Özel Primer Hastanesi'nin SGK ile anlaşması iptal edildi. Artık hastalara SGK kapsamında hizmet verilemeyecek

Sağlık alanında FETÖ'yü finanse ettiği ortaya çıkan kuruluşlara bir yenisi daha Gaziantep'te eklendi. Geçtiğimiz günlerde Nizip ilçesindeki Özel Medinas Hastanesi'nin SGK ile olan bağlantısının kesilmesinin ardından, Gaziantep merkezde hizmet veren Özel Primer Hastanesi'nin SGK ile olan bağları da kesildi. Devletten aldığı payla FETÖ'yü finanse ettiği ileri sürülen hastane artık SGK kapsamında hizmet veremeyecek.

YILLIK 400 MİLYON LİRA
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla yapılan operasyonda Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olarak faaliyet yürüttükleri ve devletten aldıkları parayı FETÖ'ye aktardıkları iddia edilen 10 ildeki 21 hastane arasında Gaziantep Özel Primer Hastanesi'nin de olduğu öğrenildi. Bu hastanelerin yıllık cirolarının 400 milyon lira civarında olduğu ve büyük bölümünün FETÖ'ye aktarıldığı belirlendi. Hastanenin sahibi Bilal Çeker'in, FETÖ ile bağlantılı olduğu ve örgütün Gaziantep'teki önemli isimlerinden biri olduğu belirtilirken, hastaneden kazandığı parayla örgüte finansman desteği sağladığı iddialarına hastane yetkilileri başka bir kılıf uydurdu. Yetkililer anlaşmanın iptal edilmediğini, dışarıdan hizmet veren bazı akademisyen doktorlarla ilgili durumun düzeltilmesi için kendilerine ihtar yapıldığını savundu. Bu arada hastanenin sahibi olan Bilal Çeker, paralel yapı operasyonları başlaman önce Gaziantepspor Kulübü başkanlığı için önde gelen bazı işadamları ve kent yöneticilerinin desteğiyle liste hazırlamış, yönetimi bırakacağını ilan eden mevcut başkan İbrahim Kızıl da kulüpteki alacaklarının ödenmesi şartıyla kabul etmişti. Yeni yönetim oluşturma süreci devam ederken, Paralel Yapı operasyonunun gündeme gelmesiyle birlikte İbrahim Kızıl kararından vazgeçerek kongrede yeniden aday olmuştu. "Kulübü Paralel'e bırakmadım" diyen Kızıl'ın, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın girişimiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da onayıyla yerinde kaldığı iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Primer Hastanesi'ne SGK'dan fetö şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN