Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sendika 7 dedi Başkan 9 verdi

İskenderun Belediyesi'nde sözleşme sevinci yaşandı. İşçiler, sendikanın istediğinin üzerinde rakam veren Başkan Seyfi Dingil'e teşekkür etti

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Sendika 7 dedi Başkan 9 verdi
İskenderun Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 2 yıllık toplu sözleşme imzalandı. Belediye bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde her yıl için yüzde 9'luk zam artışı kabul edildi. Belediyede gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, AK Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin, meclis üyeleri ile işçiler katıldı.

YENİ YIL JESTİ YAPTI

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, belediyenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar göz önüne alındığında çok iyi bir sözleşme yaptıklarını ifade ederek, "Önümüzdeki 2 yılı kapsayan sözleşmede ilk etapta yüzde 7 oranında anlaşma sağlanmıştı. Ancak Başkan Seyfi Dingil, işçilere yeni yıl jesti yaptı ve 2 puan artış yaptı ve yüzde 9 artışla anlaşmaya varıldı" dedi. Sendika Başkanı Yetim, sendika ve işçi olarak imzalanan toplu sözleşmeden mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

"İŞİNİZİ ÇOK İYİ YAPIN"
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, imzalanan sözleşmenin herkesi mutlu ettiğini belirterek, "Sizlerden tek isteğim görevinizi en iyi şekilde yapın" dedi. Başkan Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesi'nin yeniden yapılandığını, artık lokal belediye olmadıklarını, göreve geldikleri günden bugüne hiçbir işçiyi mağdur etmediklerini, siyasi bir ayrıma tabi tutmadıklarını ve kurumsallaşmaya başladıklarını ifade ederek toplu sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sendika 7 dedi Başkan 9 verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN