Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü ile Gökçe'nin "muhtar" kavgası

MHP'li Başkan Hüseyin Sözlü ile Meclis 1. Başkanvekili Salih Gökçe arasında Meclis'te başlayan söz düellosunda taraflar birbirlerine ağır bindirmeler yaptı

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Sözlü ile Gökçe'nin muhtar kavgası
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile MHP'li Meclis Başkanvekili Salih Gökçe arasında uzun zamandır süren soğuk savaş, meclis toplantısında iyiden iyiye gün yüzüne çıktı. Kendisine görev vermediği için mahkemeye giden ve kazanan Salih Gökçe'yi şov yapmakla suçlayan Hüseyin Sözlü, "Salih bey hayatında muhtar bile olamamışken, ben 16 yıldır belediye başkanıyım" dedi. Salih Gökçe ise, "Ben hiç muhtarlığa müracaat etmedim. O genç bir mühendisken ben bu partinin 6 yıl genel başkan yardımcılığını yaptım" dedi.

KOLTUĞA OTURAMADI

Partisinin Meclis 1. Başkanvekili seçilmesine rağmen kendisine görev vermeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu tutumunu eleştiren Salih Gökçe, mahkemeye başvurdu. Yaklaşık 15 aydır görev alamayan Gökçe mahkemeyi kazandı ve Sözlü'nün katılmadığı bir toplantıda kararı tüm meclis üyelerine dağıttı. Ancak yurt dışından dönen Sözlü, önceki gün yapılan toplantıya başkanlık yapınca Salih Gökçe yine koltuğa oturamadı. Toplantı sonunda 'koltuk savaşı' ile ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Hüseyin Sözlü, "Salih Bey muhtar bile olamamış" diyerek şöyle devam etti:

"DİLİMİN UZUNLUĞUNDAN"
"Salih Bey muhtar olamamışken ben 16 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. 17'nci yılıma girdim. Ancak hukuku tanırım. Mahkeme kararı henüz ilgili müdürlüğümüze ulaşmadı. İdare mahkemesinde emekli olan bir hanımefendinin giderayak sorumsuzca verdiği bir karar bu. Bildiğiniz gibi mahkeme kararlarını bozan üst mahkeme vardır. Bizim de yürütmeyi durdurmak için Danıştay'a başvurarak hakkımızı arayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben 16 yıldır belediye başkanıyım. Görevimle ilgili ceza almadım. Aldığım cezalar ise siyaseten dilimin uzunluğundan dolayıdır."

HERKES HADDİNİ BİLECEK
Büyükşehir Belediyesi 1. Meclis Başkanvekili MHP'li Salih Gökçe ise Sözlü'nün 'Muhtar olamamış' iddialarına, "Ben hiç muhtarlığa aday olmadım. Sözlü daha bu partide yokken ben partimin 6 yıl genel başkan yardımcılığını yaptım. Kendisi talebeyken ben il başkanlığı yaptım. Herkes haddini bilecek. Kimsenin makamında gözüm yok. Boşuna hayal kuruyor. Benim Sözlü'nün makamına oturmak gibi bir niyetim, bir düşüncem yok. Böyle bir gücüm de yok. Beni 22 ay önce meclis seçti. Kendisi bana görev vermedi. Ben de mahkemeye gittim. Nezaketimi bozmadan hakkımı aradım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü ile Gökçe'nin "muhtar" kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN