Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşut Fiberglass 50. yılını kutladı

Ürettiği ürünleri dünyanın birçok ülkesine ihraç eden ve alanında dünyanın en önemli firmaları arasında yer alan Aşut Fiberglass, 50. hizmet yılını kutladı

Aşut Fiberglass 50. yılını kutladı
Dünyanın ve 'nin sayılı fiberglass üreticileri arasında yer alan Aşut Fiberglass, hizmetteki 50'nci yılını - Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) üretim tesislerinde kutladı. Aşut Fiberglass Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, 1950 yılında babası Burhanettin Aşut tarafından kurulan firmanın 1966'da Aşut Fiberglass adını aldığını söyleyerek, "İhtiyaca özel üretim yapabilme esnekliği Aşut Fiberglass'ı dünyada farklı bir üretici konumuna getirdi. Aşut bugün bu noktadaysa bilimi, bilgiyi, çağın gerekliliklerini ve teknolojiyi iyi izlemesinin sonucudur" dedi.

"DÜNYAYA İŞ YAPIYORUZ"
Babalarından görevi devraldıklarında büyük bir sermayelerinin olmadığını belirten Aşut, "Hep ilkleri yapmanın gururunu yaşadık. İhtiyaca özel üretim yapabilme esnekliği ve kapasitesi Aşut Fiberglass'ı dünyada farklı bir üretici konumuna getirdi. Dünyaya yapıyoruz dedik. Sistemlerimizin ve kalitemizin dünya standartlarında olduğunu belgelendirerek tescil ettirdik" diye konuştu. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Biz ülke olarak büyüyen bir devletiz. Gelişen bir ülkenin kurumsal firmalara ihtiyacı var. Dünyayla rekabet edebilecek, düşünceye ve özgüvene sahip firmalara ihtiyacı var. Bir işletmeyi kurmak kolaydır ama devir alınan bayrağı yukarı çıkarmak zordur" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından firmanın emekli olan ve çalışmaya devam eden personellerine teşekkür plaketi verildi. Aşut Fiberglass'ın kurulmasına büyük katkı sağlayan Horst Strubel'e ise Şerfaettin Aşut tarafından Burhanettin Aşut Özel Ödülü takdim edilirken, Strubel de Aşut kardeşlere birlikteliği simgeleyen bir hediye verdi.Hali hazırda üretiminin yüzde 75'ini dış piyasaya satan Aşut Fiberglass'ın ürün yelpazesi; boru, ek parçası, tank, baca, kanal ve diğer ekipmanlardan oluşuyor. 20 milimetreden 20 metreye kadar değişen çaplar ve 200 atm işletme basıncına kadar ürün üretebilen Aşut Fiberglass, 8 metre çapa kadar olanları Mersin'de, daha büyük olanları ise kullanım yerinde üretiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşut Fiberglass 50. yılını kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN