Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu’da mezuniyet coşkusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ikinci mezunlarını verdi. Öğrencilere diploma dağıtan Başbakan Yardımcısı , “Yabancı dil öğrenin, vasatın üstünde bir hedef belirleyin” dedi

Hasan Kalyoncu’da mezuniyet coşkusu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ikinci mezunlarını Başbakan Yardımcısı 'in mezuniyet iyle uğurladı. HKÜ'nün 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrencileri için HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra, rektörlük bahçesinde keplerini coşkulu bir şekilde havaya atarak mezuniyetin tadını çıkardı. Eğitim, Güzel Sanatlar ve Mimarlık, Hukuk, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, Mühendislik fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulunda öğrenimini tamamlayan 867 öğrenci diploma aldı. Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Üniversiteye hizmetin ülkeye hizmet olduğunun bilinci içerisinde, tüm iç ve dış paydaşlarımızla beraber bilimsel bir yaklaşımla çağdaş bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlamaktayız" dedi.

"HAYALİMİZ GERÇEK OLDU"
Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, "Bundan 8 yıl önce üniversitemizin temellerini atarken de büyük bir heyecan içindeydik. Bugün ise heyecanımız çok daha büyük. Temel atılırken önümüzde kıraç bir arazi zihnimizde gönlümüzde ise büyük bir hayal vardı. Bugün o hayali gerçekleştirmenin gururunu ve coşkusunu yaşıyorum. Bu hayalin sahibi ve bugün üniversitemizin ismini taşıdığı ağabeyim Hasan Kalyoncu'yu rahmetle anıyoruz" diye konuştu.

DİPLOMALARI VERİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren öğrencilerin diplomaları Başbakan Yardımcısı Mehmet , Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Haluk Kalyoncu, TİM Başkan Mehmet Büyükekşi ve diğer konuklar tarafından verildi. Tören, rektörlük bahçesinde kep atmayla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu’da mezuniyet coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN