Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan gelen konukları ağırladı

Giriş Tarihi: 2.6.2016
Litvanya’dan gelen konukları ağırladı

Gençlere ‘Hoş geldiniz’ diyen Başkan Seyfi Dingil, “İskenderun doğasıyla, insanıyla, kültürü ile muhteşem bir şehirdir” dedi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Avrupa Birliği projesi kapsamında kente gelen yancı uyruklu gençleri makamında ağırladı. Gençlere 'Hoş geldiniz' diyen Başkan Seyfi Dingil, "İskenderun doğasıyla, insanıyla, kültürü ile muhteşem bir şehirdir. Buradaki hoşgörü ve barış ortamı tüm dünyaya örnektir. Yıllardır farklı görüş, inanış içerisinde olan insanlar burada huzur içerisinde yaşar. Sizler, farklı ülkelerden gelerek, kültürümüzü tanıyarak ve bir bağ oluşturarak bu projenin içerisinde yer alıyorsunuz. Hepinizi bu güzel ve anlamlı çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Bizler de belediye olarak insan odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Çalışmalarımızda herkese her kesime eşit hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

FARKLI KÜLTÜRLER
Proje koordinatörü Burak Gündüz, İskenderun'a olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Avrupa Birliği (AB) tarafından başlatılan 'Her zaman her yerde spor' projesi kapsamında ve 'dan gelen arkadaşlarla Türkiye'nin çeşitli yerlerini gezerek bilgiler alıyoruz. Bu sayede hem tanışmış oluyoruz hem de farklı kültürler birbirini tanımış oluyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Litvanya’dan gelen konukları ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN