‘Denim sektörüne soluk aldıracağız’

İskur Denim Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul, denim sektörüne güç katmak için yola çıktıklarını belirtirken, yeniliklerle fark yaratacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 5.7.2016
‘Denim sektörüne soluk aldıracağız’
Tekstilin başkenti 'ta yeni, modern bir denim işletmesi üretime geçti. İskur Tekstil Enerji, İskur Boya ve Modena gibi tekstil sektörünün önde gelen kuruluşlarının ortaklığıyla kurulan İskur Denim İşletmeleri AŞ faaliyetine başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul, denim sektörüne güç katmak için yola çıktıklarını belirtirken, yeniliklerle fark yaratacaklarını söyledi.

250 KİŞİ ÇALIŞIYOR
41 bin metrekare , 15 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan tesis, başlangıçta aylık bir buçuk milyon metre kumaş boyarken, tam kapasitede üç milyon metreye kadar çıkabilecek. İlk etapta 250 kişi istihdam edilen fabrikada, tam kapasiteye geçildiğinde bu rakam 300 kişi olacak. Çevreci bir firma olan İskur Denim, günde 2 bin 500 ton kapasiteli arıtma tesisi kurarak faaliyetini sürdürecek.

İNCE ELEYİP SIK DOKUDU
Fabrikanın geçen yıl üretime geçtiğini açıklayan A. Kadir Kurtul, yatırımın 50 milyon dolar olduğunu söyledi. Makine parkuru konusunda titiz davrandıklarını belirten Kurtul, "En iyiyi seçmek için uzun bir araştırma sürecinden geçtik. Teknik ekibimiz, makine üreticileri ile görüşmeler yaptı. Bu istişareler neticesinde Avrupa ve Amerika patentli makinelerle üretim yapmaya karar verdik" dedi. Denim sektörünün gücünü ve kalitesini arttırmak için yola çıktıklarını vurgulayan Kurtul şunları söyledi: Tasarım çalışmalarına ve teknik üretime ağırlık verdik. Yeniliklerle ön planda olacağız. Altyapı ve teknik kadro olarak buna hazırız. Katma değeri yüksek, tercih edilir ürünler üreteceğiz ve çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Tasarım çalışmalarıyla denime farklı renk ve efekt katacağız. Kaliteyi rekabetçi fiyatlarla dünya pazarına sunacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Denim sektörüne soluk aldıracağız’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN