Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanlarda demokrasi günü

’nin darbe söylemini rafa kaldırdığı 15 Temmuz kalkışmasından bu yana devam eden demokrasi coşkusu, Yenikapı’daki milyonlarla birlikte bölgede de doruğa ulaştı

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Meydanlarda demokrasi günü

COŞKUYA ORTAK OLDULAR
İstanbul Yenikapı'da milyonların bir araya geldiği Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nin heyecanı bütün Anadolu'ya yansıdı. Adana, Mersin, , , Hatay, Osmaniye ve Niğde'de on binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla bu büyük coşkuya ortak oldu.

TEK YÜREK HAYKIRDILAR
Adana'da İstasyon Meydanı, Mersin'de Cumhuriyet Alanı, Gaziantep'te Demokrasi Meydanı, Kahramanmaraş'ta Kent Meydanı ve diğer şehirlerde buluşma noktaları kırmızı beyaza büründü. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun sevdalıları demokrasiyi haykırdı.

PENSİLVANYA'YA MESAJ
Kadını erkeği, genci yaşlısıyla alanlara koşan yüz binlerce kişi, dev ekranlardan Yenikapı'daki tarihin en büyük buluşmasını takip etti. Sık sık sloganlar atan mahşeri kalabalıklar Pensilvanya başta olmak üzere Türkiye üzerinde hain emelleri olan dış güçlere mesaj verdi.

MERSİN COŞTU
Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge yaklaşık 50 bin kişi katıldı. Alanı dolduran Mersinliler demokrasi şöleni içinde eğlendiler.

MİTİNGE KOŞTULAR
Gaziantep'teki mitinge Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile onbinlerce vatandaş katıldı.

'TARİH YAZIYORUZ'
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Pensilvanya'daki vatan haini, görüyor musun burası Sütçü İmamların, Senem Ayşelerin toprağı, burası kahramanlar diyarı Maraş'tır. Tarihinde asalet, ruhunda cesaret, yüreğinde memleket sevgisi yatan kahraman milletimiz burada tarih yazıyor. Gel gör, senin kaç füzene denk bu meydanlardakilerin duası ve tepkisi" dedi.

Halil BİLEK-Sırrıberk ASLAN-Mehmet BONCUK-Yaser ÇAPAROĞLU-Adnan AÇIKGÖZ-Hayrettin YENEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanlarda demokrasi günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN