Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Allah için bizi koku ve sinekten kurtarın

Yüreğir ilçesinin Mutlu ve Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, temizlenmeyen Sarıçam Deresi’nin pis kokusu ve sineğinden perişan oldular

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Allah için bizi koku ve sinekten kurtarın

'nın merkez Yüreğir ilçesine bsğlı Mutlu ve Ulubatlı Hasan Mahallesi'ndeki vatandaşlar Sarıçam Deresi'ne drenaj kanalındaki suların akması yüzünden oldukça zor anlar yaşıyor. Vatandaşlar, "Derenin temizlenmesi için Büyükşehir Belediyesi'ni defalarca aradık ama hiçbir sonuç alamadık. Burası sürekli sinek üretiyor. Mahallemizde salgın hastalık kol geziyor. Sabah akşam esen en küçük rüzgarda dayanılmaz ağır koku evlerimizin içine kadar giriyor. alamıyoruz" dediler. Kışın yağan yağmurla derenin dolduğunu, yazın ise kuruduğunu ve yaklaşık 1 kilometre uzakta bulunan drenaj kanalındaki sızıntı yüzünden akan pis sularla derenin pislik yuvası haline geldiğini belirten vatandaşlar soruna çözüm bulmayan yetkililere ateş püskürüyor. Mahalle sakinlerinden Duran Sezici (65), "Mutlu Mahallesi muhtarına defalarca söyledik. Kılını dahi kıpırdatmadı. İş yapmayan bir insan neden seçilir. Büyükşehir Belediyesi'ne söyledik o da hiç takmadı" dedi.

İLAÇ ARACI GİRİYOR ÇIKIYOR
Tüm bayiliği yapan 43 yaşındaki Hanifi Yıldız da, sinekler yüzünden geceleri uyku uyuyamaz olduklarını belirterek, "Adana'da hava sıcak. Gece geç saate kadar evlere girilmiyor. Ama sinek yüzünden dışarıda durmak çok zor. Haftada bir kez ilaçlanıyor ama çare olmuyor. Zaten ilaç mı su mu sıkıyorlar belli değil. Çünkü ilaç kokusu bile gelmiyor. İlaçlama aracı mahalleye girdiği ile çıktığı bir oluyor. Muhtemelen onlar da ağır kokuya ve sineğe dayanamıyor" diye konuştu.

"BAŞKAN SÖZLÜ GELSİN YAŞASIN"
İnşaat ustası Murat Narin, en küçük bir rüzgar esmesi halinde pis ve ağır kokunun evlerin içine kadar girdiğini belirterek, "Her yaz aynı sıkıntıyı çekmekten bıktık. Biz insan değil miyiz? Sarıçam Adana'nın yeni ilçesi. Belediye 'li. Büyükşehir'de MHP'li. Birbirlerine neden destek olmuyorlar. Buradan Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü'ye çağrı yapıyorum. Bir gün gelsin burada yaşasın o zaman bizim ne dediğimizi anlar. Neler çektiğimizi görür" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Allah için bizi koku ve sinekten kurtarın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN