Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te teşvik sevinci yaşanıyor

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Gaziantep’te teşvik sevinci yaşanıyor

Yeni açıklanan Doğu ve Güneydoğu bölgesine yönelik yatırım destek paketindeki iller arasında yer alan li sanayiciler, paketin ekonomiye yeni bir ivme kazandıracağı görüşünde birleşti

Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Doğu ve Güneydoğu bölgesine yönelik yeni yatırım ve destek hamlesi paketinin, bölgede ekonominin çarklarının hızlanması açısından olumlu katkısı olacağını söyledi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ise, yatırımların ülkenin bütünlüğü için önemli olacağını kaydetti.

YENİ BİR YAKLAŞIM
GSO Başkanı Adil Konukoğlu, Başbakan Binali tarafından Diyarbakır'da açıklanan "Doğu ve Güneydoğu Yatırım-Destek Hamlesi" paketini önemli bulduklarını belirtti. Bölgede yatırım ve istihdam açığını kapatmak amacıyla, bu çok kapsamlı paket ile birçok alanda teşvik verildiğini anımsatan Konukoğlu, sanayi yatırımları açısından da yeni bir yaklaşım benimsendiğini anlattı.

HERŞEY BEDAVA
23 ilde cazibe oluşturulacağına, yatırım yapmak isteyenlere yatırım yerinin bedava verileceğine ve ihtiyaç duyulan fabrikayı devletin kuracağına, makine ve teçhizat alımına sıfır faizli kredi sunulacağına, kamu alım garantisi verileceğine dikkati çeken Konukoğlu, güçlenen sanayi sektörünün bölgenin büyümesini ivmeleyeceğini vurguladı.

LOKOMOTİF GAZİANTEP
Bölgenin lokomotif şehri Gaziantep'in bugüne kadar özel sektör tarafından yapılan yatırımlarla büyüdüğünü, güçlü istihdam yaratma kapasitesiyle bölgede sosyal barışın da teminatı olduğunun altını çizen Adil Konukoğlu, ancak Ortadoğu coğrafyasında yaşanan çalkantıların ve artan terör olaylarının şehrin ekonomisine olumsuz etkileri olduğunu kaydetti.

İŞADAMLARININ ÇOĞU BATIYA GÖÇTÜ
GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz ise, "Terör nedeniyle yaşadığı şehri terk edip başka şehirlere göçen işadamları bulunduğu şehirlere yatırım yaparak önemli işlere imza attı. Doğu ve güneydoğunun terörden temizlenmesi halinde bu insanlar kendi şehirlerine de önemli yatırımlar yapacaktır. Bu yatırımlarda ülkenin bütünlüğü adına çok değerli olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te teşvik sevinci yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN