Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylü: Günep Grup’un yükselişi önlenemiyor

ATO’daki FETÖ skandalı büyüyor. 25 yıl önce küçük bir dükkanda tencere tava satan İzzet Öksüzkaya ile ortağı Emine Nargile’nin bugün dev bir imparatorluğa sahip olması sorgulanıyor

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Köylü: Günep Grup’un yükselişi önlenemiyor
Odası'nda 40'ıncı Meclis toplantısında yaşanan FETÖ tartışmalarının ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturma sürüyor. Suların bir türlü durulmak bilmediği ATO'da yöneltim kurulu üyesi Emine Nargile ile ortağı Güney Grup Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Öksüzkaya'nın da FETÖ ile bağlantısı sorgulanıyor. FETÖ desteğini arkasına alan İzzet Öksüzkaya'nın kamu kuruluşlarından çok ucuza arsa kapattığı biliniyor.

SERVETİ HIZLA BÜYÜDÜ
Öksüzkaya'nın hızlı yükselişinin manidar olduğunu vurgulayan Adana Ticaret Odası Meclis Üyesi Fatih Köylü, "90'lı yıllarda Hacıbayram semtinde küçük bir dükkanda tencere tava satıyordu. Bugün sahip olduğu malvarlığına bakınca bunun tencere tava satarak elde edilemeyeceği gün gibi ortada. Bu kadar kısa sürede böylesine büyük bir servet yapmayı akıl almıyor. 2-3 milyon dolarlık evlerde oturan bir kişinin FETÖ ile bağlantısının olduğunu düşünüyorum" dedi.

15 BİN DÖNÜM BAHÇE
Son günlerde yaptığı açıklamalarla ATO'daki FETÖ bağlantısını ortaya çıkaran Meclis Üyesi Fatih Köylü, İzzet Öksüzkaya'nın FETÖ desteğiyle kamu kurumlarından çok ucuza arazi kapattığını da öne sürdü. Sarıçam'da 15 bin dönümlük zeytinlik arazisi olan Öksüzkaya'nın 'de çok ucuza kapattığı 800 dönümlük elma bahçesi bulunuyor. FETÖ'den tutuklanan Kayserili Boydak grubunun Adana'daki bayisi olan Emine Nargile ile İzzet Öksüzkaya'nın bu aile ile çok sıkı ilişkiler içinde olduğu da ortaya çıktı. İzzet Öksüzkaya ile Emine Nargile'nin son 15 yılda devletten ne kadar arazi aldığının yapılan araştırma ile ortaya çıkacağını da söyleyen Fatih Köylü, "Bir insanın emeğiyle, alın teriyle elde ettiği kazancına kimse bir şey diyemez. Madem bu kadar büyük bir servete sahipsiniz peki bu durum neden vergiye yansımadı? Adana'daki vergi rekortmenleri sıralamasında hiç görülmedi. Bu kadar büyük servetin kısa zamanda tencere tava satarak olması imkansız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylü: Günep Grup’un yükselişi önlenemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN