Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütüphanelerde FETÖ temizliği

Kütüphanelerdeki FETÖ destekçisi yayınevlerine ait kitapların toplanması devam ediyor. İl Halk Kütüphanesi görevlileri hummalı bir çalışmayla 500 kitabı raflardan indirdi

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Kütüphanelerde FETÖ temizliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı kütüphanelerde FETÖ'cü yazarlara ve yayınevlerine ait kitapların temizliği başladı. Örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı kitaplar başta olmak üzere, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan yayınevlerine ait kitaplar raflardan toplanıyor. "Hainlerin Kitapları Hâlâ Kütüphanede" başlıklı haberimizden sonra İl Halk Kütüphanesi'nde de FETÖ'cü yazarların yaklaşık 500 kitabı raflardan indirildi.

YASAKLI 29 YAYINEVİ
Kütüphanelerde FETÖ'cü yazar ve yayınevlerine ait kitapların raflarda bulunmasından dolayı tepki gösteren vatandaşların serzenişi SABAH Güney'de, "Hainlerin Kitapları Hâlâ Kütüphanede" başlığı ile manşet oldu. Adana İl Halk Kütüphanesi görevlileri bugüne kadar yaklaşık 500 kitabı raflardan indirdi. Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğü'nün genelgesi doğrultusunda 29 yayınevine ait kitaplar kütüphane envanterinden çıkarıldı.

TEMİZLİK SÜRÜYOR
İlk başta silahlı terör örgütü FETÖ'nün lideri Fetullah Gülen'in kitaplarını toplayan görevliler, Gülen'in M. Abdülfettah Şahin, Safvet Senih müstear isimleriyle yazdığı kitapları da belirleyerek temizlik çalışmasına devam etti. Yaklaşık 60 bin kitabın tek tek kontrol edildiği İl Halk Kütüphanesi'nde, KHK ile kapatılan FETÖ'cü dergilerin yayınlarının da kontrol edildiği öğrenildi. Çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

"ORGANİK BAĞIM YOK"
Bu arada adı FETÖ'cü yazarlar arasında gösterilen ve tutuklu olduğu iddia edilen eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu, FETÖ ile hiçbir organik bağının bulunmadığını belirterek, "Okullarda 15 Temmuz hain darbe girişimi ve demokrasi konularında konuşmalar yapıyorum. Yazdığım kitaplar zehir değil panzehirdir. 50 yılda 50 kitap yazdım, 35 bin öğrenci yetiştirdim" dedi. Vakkasoğlu'nun kitaplarından bazıları şunlar: Bir Destandır Çanakkale, Çağlayanı Mevlana, Ailede Sevgi iletişimi, Ahlak ve Karakter Abidesi ve Şairler Sultanı Necip Fazıl.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüphanelerde FETÖ temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN