Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz ’nin dönüm noktası oldu

Giriş Tarihi: 17.10.2016
15 Temmuz Türkiye’nin dönüm noktası oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit İlkokulu hizmete açıldı. Başkan Fatih Erkoç, 15 Temmuz’un dönüm noktası olduğunu söyledi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince Oruç Reis Mahallesinde yaptırılan Şehit İlkokulu Başbakan Yardımcısı 'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 15 Temmuz'un açısından bir dönüm noktası olduğuna işaret ederek, "Aziz milletimiz en büyük fedakârlığını 15 Temmuz gecesi göstermiştir. 15 Temmuz'da aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde uçaklara, tanklara, bombalara karşı yüreklerini, bedenlerini ortaya koyarak kanlı darbe girişimini ve ülkemizi işgal planını boşa çıkarmıştır. Açtığımız okula adını verdiğimiz Şehit Ömer Halisdemir kardeşimiz canını verme uğruna darbecilere karşı mücadele etmiş ve hainlerin başarılı olmasının önünü kesmiştir. Biz de şehitlerimizin adını ebedi kılmak adına okullarımıza veriyoruz" dedi.

30 MİLYON TL YATIRIM
Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman eğitime destek olduklarını kaydeden Başkan Erkoç, "Biz yola çıkarken, öğrencilerimizin ikinci velisi olacağımızın sözünü vermiştik. Büyükşehir olarak eğitim alanına 30 milyon TL yatırım yaptık. Şu ana kadar 5 okul kazandırdık. Eğitim yatırımlarımız devam ediyor. Bizim ülke olarak zengin yer altı kaynaklarımız yok. En büyük sermayemiz insan gücümüzdür. Bu beşeri sermayemizin en iyi şekilde eğitimini sağlamak bizim görevimizdir" dedi. Yeni açılan okulda öğrenim gören çocukların hepsinin birer Ömer Halisdemir olarak yetişeceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Bu binaları biz devlet olarak, millet olarak yaparız. Ama onun içini dolduracak bu yavrularımıza bu milletin geleceğini, bu milletin istikbalini emanet edeceğimiz bu yavrularımızı birer Ömer Halisdemir olarak, birer Sütçü İmam olarak yetiştirmezsek işte o zaman ne bu okulun, ne de bu üniversitenin faydasını görürüz" şeklinde konuştu.

AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİLER
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Vali Vahdettin Özkan, AK Parti milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, eski bakan Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile davetliler kurdeleyi keserek okulu açtılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz Türkiye’nin dönüm noktası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN