Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ üyelerinin tükenişinin resmi

Giriş Tarihi: 5.11.2016
FETÖ üyelerinin tükenişinin resmi

Kahramanmaraş polisi, örgütün dershane ve evler sorumlusu Mustafa Tatlı’nın Eagle yazışmalarını deşifre etti, örgüt mensuplarının ruh halini ortaya çıkardı

Silahla terör örgütü FETÖ'ye yönelik operasyonlar kapsamında Kahramanmaraş polisi tarafından yakalanan örgütün özel dershaneler ve evler bölge sorumlusu Mustafa Tatlı'nın telefonunda bulunan örgüt içi haberleşme ağı Eagle'daki yazışmalar örgüt üyelerinin tükenişini gözler önüne serdi. Eagle yazışmalarına göre, FETÖ'cü örgüt üyeleri arasında intihar etmeyi düşünen de var, bunalıma girdiği için kendini ihbar etmeyi isteyen de. Başarısız 15 Temmuz darbe girişiminin ardından aralık verilmeyen FETÖ operasyonları çerçevesinde Kahramanmaraş'ta KOM ekipleri tarafından yakalanan örgütün özel dershaneler ve evler sorumlusu "Emir" kod adlı Mustafa Tatlı'nın sorgulanması sırasında telefonuna el konuşmuş ve inceleme yapılmıştı. KOM ekipleri, Tatlı'nın telefonunda örgütün ByLock'tan sonra haberleşmede kullandığı Eagle haberleşme ağının bulunduğunu tespit etti. İstihbarat-KOM ve Bilişim uzmanlarından oluşan 6 kişilik özel ekip, örgüt üyelerinin Eagle üzerinden gönderdiği mesajları deşifre etti. Halen dışarıda olan bazı örgüt üyelerinin tükendiği ve çöküşte olduğu ortaya çıktı. Eagle sistemi üzerinde 'Özlem' ve '1' kodunu kullanan iki örgüt üyesi arasında geçen konuşmalarda, darbe girişiminin başarısız olmasından sonra bazı örgüt üyelerinin bunalıma girdiği, bunların intihar etmeyi bile düşündüğü belirlendi.

Darbe girişimden 3 gün sonra yani 18 Temmuz'da Eagle üzerinden görüşen iki örgüt üyesinin yazışmaları şöyle:
Özlem: Bu hayattan çok sıkıldım
1: Neden?
Özlem: Neden mi, daha ne olsun. Hayat yok işte
1: Hocam ne yapalım. Nasıl yaşayacağız?
Özlem: Bilsem. Çok daraldım artık.
1: Olsaydı intihar ederdim ama olmuyor
Özlem: Vallahi ben de düşündüm...
Özlem: Bugün bir şey düşündüm gidip, kendimi şikayet mi etsem diye en azından içerisi rahat olur.
1: Hehhhh çok güzel düşünmüşün ama artık ihbar kabul etmiyorlar. İmzalı. İhbar artık. Şikâyet eden gerekçeleriyle beraber imza atıyor. Yani geç kaldınız. Bizden geçti artık. Yine bir fikir vereyim hakaret edebilirsin.
Özlem: Haydi ya. Tüh orda da şansım yok. O zaman gidip bir işe başvuru yapayım. Orada bulsunlar beni.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ üyelerinin tükenişinin resmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN