Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patlayan yangın tüpü savaş alanına çevirdi

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Patlayan yangın tüpü savaş alanına çevirdi

Adana’da doktor Mustafa Demirtaş’ın muayenehanesinde yangına karşı bulundurulan tüp bomba gibi patlayınca, işyerindeki televizyon ve sehpası parçalandı, duvarlar zarar gördü

Adana'da bir doktorun muayenehanesindeki yangı tüpü gece patladı. Bomba etkisi yaratan yangın tüpü salondaki televizyon ile sehpasının parçalanmasına yol açtı. Yangın tüpü dolum işi yapan firmanın eski ve çürümüş yangın tüpünü getirip iş yerine koyduğu iddia edilirken, itfaiye ekipleri yangın tüpünün denetimden geçmediğini belirledi. Prof. Dr. Mustafa Demirtaş, yangın söndürme tüpü dolum işi yapan firmaların mutlaka sıkı denetimden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

"HIRSIZ GİRDİ ZANNETİM"
Olay Çınarlı Mahallesi Atatürk Caddesi'nde bulunan bir iş merkezindeki doktor muayenesinde meydana geldi. Muayenenin hasta bekleme bölümde bulunan köpüklü yangın söndürme tüpü gece bomba gibi patlayarak yanındaki büyük ekran televizyon ile sehpasını parçaladı. Sabah işyerini açan sekreter Derya Pınarbaşı (23), "İçeri girince bir koku aldım. Hasta bekleme salonuna girdiğimde yerlerin sapsarı olduğunu gördüm. Hırsız girdi sandım. Kapıcıdan yardım istedim" dedi. Kapıcının "Yangın tüpü patlamış" demesi üzerine salona girerek parçalanan televizyonu ve sehbayı gören Derya Pınarbaşı, "Gözlerime inanamadım. Bir yangın tüpü nasıl patlar? Oysa firma iki gün önce gelmiş, tüpün dolu olup olmadığını kontrol etmişti. Üstelik mevcut tüpümüzü aldı, yerine yenisini koydu. Firma getirdiği tüpü kontrol etmiyor mu? Ya hastaların bulunduğu bir anda patlasaydı, bir cana mal olsaydı bunun hesabını kim verecekti?" diye konuştu.
Çukurova Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Demirtaş, meydana gelen olaydan dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, "Muayenehanedeki yangın tüplerini kontrol eden firma var. Görevliler belirli sürelerde gelip denetlemelerini yaparak gidiyorlar. Biz de onların işlerini sağlam yaptığına inanıyoruz. Ancak görülüyor ki, firma işini sağlam yapmıyor. Yetkili makamlar yangın söndürme tüpü dolum işini yapan firmaları mercek altına almalı" diye konuştu. Prof. Dr. Demirtaş, "Biz yangın tüplerini can kurtarsın diye bulunduruyoruz ama az kalsın cana mal olacaktı" diye konuştu. Bu arada yangın tüpü dolum işi yapan işyeri sahiplerinin olaydan sonra muayenehaneye gelerek "Kimseye bir şey olmamış. Neden konuyu bu kadar büyütüyorsunuz? Zaten iş yerinizin sigortası varmış. Sigorta zararınızı öder. Size bir televizyon alalım bu konuyu kapatın. İtfaiye ekiplerinin size verdiği yeni yangın tüpleri iyi değil asıl onlar patlar" dediği iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlayan yangın tüpü savaş alanına çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN