Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalet için eğitim tesisi

Giriş Tarihi: 8.6.2017
Adalet için eğitim tesisi

Hizmet sektöründe hükümlü çalıştırılacak en büyük işletme olan Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesisi, düzenlenen iftarla hizmete açıldı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yaptırılan, işçiliğinde meslek edindirilen hükümlülerin çalıştığı, yargı mensubu ve çalışanları ile ailelerine yönelik yaklaşık 20 bin kişinin faydalanabileceği Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesisi tamamlanarak hizmete girdi. Özellikleri ve mimarisiyle kente değer katacak olan Seyhan Baraj Gölü manzaralı tesis, adalet çalışanları için düzenlenen ortak iftarla hizmete açıldı.

EN BÜYÜK İŞLETME
Türkiye'de hizmet sektöründe hükümlü çalıştırılacak en büyük işletme olan tesis, Adalet Bakanlığı'na tahsisli yaklaşık 28 bin metrekare araziye kuruldu. Tahliyelerinden sonra topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri amacıyla çeşitli iş kollarında istihdam hükümlülerin kaba inşaatından sıvasına, boyasından çevre düzenlemesine kadar tüm işlerde çalıştığı tesis, piyasa fiyatının çok altında maliyetle Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurtları Müdürlüğü'nce yaptırıldı.

RESMİ AÇILIŞ DAHA SONRA
Resmi açılışı daha sonra yapılacak olan tesis hakkında bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "2 yıl önce ortaya attığımız bir fikirle, başta bakanlarımız olmak üzere sayın müsteşarımız, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz ve İşyurtları Daire Başkanı'mızın yardım ve desteğiyle projeye başladık. Mahkumlarımızın, işyurdanda çalışan teknisyenlerimizin, infaz koruma memurlarımızın emeği ve özverileriyli tesis bugünlere geldi. Bu tesisi, çocuklar ve aileleri için yaptırıyoruz. Onların ihtiyacı var. Onların ailelerinin, anne ve babalarının nefes alması lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet için eğitim tesisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN