Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMEKLİ MAAŞI HABERLERİ

Emekli maaşı ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika emekli maaşı haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Emekli maaşı konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 527 emekli maaşı haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 15.08.2022 00:00
EMEKLİ MAAŞI İLE İLGİLİ HABERLER

Emeklilik, kişilerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir. Emekliler, geçmiş hizmetleri nedeniyle, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte, gündelik kullanımda, kanuni zorunluluğu doldurmadan iş bırakmış kimseler de zaman zaman emekli olarak adlandırılırlar.

Emeklilik, genellikle kişinin ekonomik durumunun yanı sıra hayattaki rolünde de önemli değişikliklerin meydana gelmesi anlamına gelir.

SON DAKİKA