Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkaleliler Çanakkale’yi Anlattı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 10:47
Çanakkaleliler Çanakkale’yi Anlattı
Çanakkalelilerin büyük zaferdeki yeri, Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde usta şair ve yazarlar tarafından masaya yatırıldı.
Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde usta şair ve yazarlar Çanakkalelilerin 100 yıl önceki savaştaki yerini ve önemini konuştu. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde Çanakkaleliler Derneği tarafından gerçekleşen etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Belediye Meclis Üyesi Turan Dinç, Emekli Kurbay Albay Yahya Bacak, Çanakkaleliler Dernek Başkanı Temel Can, Dernek Üyeleri başta olmak üzere Çanakkaleli şair ve halk ozanları Halis Yıkar, Fazıl Sayın, Şuayip Odabaşı ve Çanakkale Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Halil Ersin Avcı konuşmacı olarak katıldı.
“EN BÜYÜK DERS ÇANAKKALE’DİR”
Programda söz alan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, tüm katılımcıları tebrik ederek, “Bizim ülkemizde de fitne çıkarmaya çalışıyorlar. En büyük dersi Çanakkale’den almalıyız. Bundan 100 yıl önce atalarımız Çanakkale’de omuz omuza şehit düşmüşler. Bunu unutmamamız lazım” diye konuştu. Emekli Kurbay Albay Yahya Bacak ise Çanakkaleliler Derneği adına Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.
“ÇANAKKALE NEDEN ÖNEMLİ”
Programın moderatörlüğünü üstlenen ünlü gazeteci-yazar Sayit Kılıç ise Çanakkale zaferinin 100. yılı dolayısıyla böyle bir program yapmak istediklerini belirterek, “Daha önce Çanakkale Zaferi için pek çok program yapıldı. Ancak Çanakkale Zaferi’ni Çanakkalelilerden hiç dinlemedik” dedi. Halil Ersin Avcı da Çanakkale ruhunu anlamamız gerektiğine değinerek, “Çanakkale neden bu kadar önemli? Çanakkale Osmanlı donanma piyadelerinin yetiştirildiği yer. Donanma sefere çıkarken Mevlevi şeyhinin duası alınır burada” dedi. Şuayip Odabaşı ise esas ateşin yandığı yerin Çanakkale olduğunu belirterek, “Çanakkale’de çatışma 8-9 ay kanlı bir şekilde sürüyor”diye konuştu. Programda ayrıca katılımcılar en güzel Çanakkale şiirlerini okudu. Program sonunda ise protokol üyeleri birbirlerine plaket takdim ederek teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkaleliler Çanakkale’yi Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN