Eyüp Sultan’da ’Dev Sünnet Şöleni’ Başlıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Eyüp Sultan’da ’Dev Sünnet Şöleni’ Başlıyor
Eyüp Belediyesi’nin geleneksel hale gelen sünnet şöleni bu yıl 23 temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Yüzlerce çocuğun sünnet ettirileceği etkinlikte, erkekliğe adım atan çocuklar için 4 ayrı gemi ile Boğaz turu etkinliği de düzenlenecek.
Eyüp Belediyesi’nin geleneksel hale gelen sünnet şöleninde bu yıl yine yüzlerce çocuk erkekliğe ilk adımını atacak. Eyüp Sultan Meydanı’nda toplanacak çocuklar ve aileleri için özel bir etkinlik planlayan Eyüp Belediyesi çocuklar için 4 ayrı gemi kiralayarak Boğaz turu da düzenleyecek. Eyüp Sultan Meydanı’nda yapılacak duaların ardından mehter takımı konseri ile başlayacak etkinlik, çocukların Cülus Yolu’nu yürüyerek Feshane’ye ulaşmasıyla devam edecek. Feshane önünden hareket edecek gemiler yaklaşık 2 saatlik bir Boğaz turu gerçekleştirecek. Yüzlerce çocuk ve ailesinin katılarak gönüllerince eğleneceği gezi, yine Feshane önünde son bulacak. Sünnet kıyafetlerinden cerrahi operasyona kadar her detayın Eyüp Belediyesi tarafından karşılandığı sünnet şölenine çok sayıda başvuru yapıldı. Çocuklara ayrıca Eyüp Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler de verilecek.
Maddi durumu yeterli olmayan aileler için planlanan ve artık geleneksel hale gelen etkinlikle ilgili konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Yaptığımız çalışmalarda hep insanı ön plana aldık. Vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda etkinlikler planlıyoruz. Sünnet şöleni de artık geleneksel hale gelen etkinliklerimiz arasında. Bu yıl da görkemli bir şölen düzenleyeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyüp Sultan’da ’Dev Sünnet Şöleni’ Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN