Haftanın Atamaları - 30.03.2014

Giriş Tarihi: 30.3.2014
TAVROS'A TECRÜBELİ İSİM
Tavros'un Başkan Yardımcısı, Aylin Aysay oldu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Aysay, 1997- 1998 yılları arasında Koç Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Sektöre 1988'de Ernst&Young firmasında denetçi olarak giren Aysay, İstanbul Hilton ve Dedeman otellerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Aysay son olarak Astay Gayrimenkul Yatırım'da varlık yönetimi direktörü olarak görev yaptı.

HTC'DE YÖNETİM TAŞAR'DA
HTC Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine Canan Taşar getirildi. Şirkete 2011'de Türkiye Pazarlama Direktörü olarak katılan Taşar, 2013'te Güneydoğu Avrupa Pazarlama Direktörlüğü'ne getirilmişti. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Taşar, HTC'ye katılmadan önce Vodafone Türkiye bünyesinde Değerli Müşteri Segmenti'nden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyordu. Taşar, daha önce de Retro Medya İnteraktif Teknolojileri ve Telsim bünyesinde pazarlama alanlarında görev yaptı.

AK-KİM'DE KİPRİ DÖNEMİ
Ak-Kim Kimya Genel Müdürlük görevine Onur Kipri getirildi. Sektördeki kariyerine 1991'de Organik Kimya'da satış müdürü olarak başlayan Kipri, şirkette çeşitli görevlerde bulundu. 1998'den bu yana polimer iş ünitesi global direktörü olarak görev yapan Kipri, 15 yıllık süreçte tüm satış, pazarlama, iş geliştirme, üretim, polimer Ar-Ge ve innovasyon süreçleriyle stratejik satın alma ve yatırımlardan sorumlu olarak İcra Kurulu Başkanı'na bağlı çalıştı. Kirpi Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

HENKEL'DE ATAMA
İsmail Akkoçoğlu, Henkel'deki mevcut Hindistan, Ortadoğu ve Afrika (IMEA) bölge direktörlüğü görevine ek otomotiv tamir ve bakım sektörü global yöneticiliğine atandı. İTÜ Makine ve İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü mezunu olan Akkoçoğlu, kariyerine 1989'da Çukurova İthalat'ta satış mühendisi olarak başladı. Türk Henkel'de satış ve bölüm yöneticiliği, yapıştırıcı teknolojileri ülke genel müdürlüğü ve yürütme kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Akkoçoğlu, 2011'de IMEA Direktörü olarak Dubai'deki bölge merkezine atanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 30.03.2014
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN