Milyarlık CEO lobisi

Kendi ofisinde telefon ve mailleri susmayan CEO'ların kaçtıkları ofis kafeler, yeni bir model yarattı. Holding binalarının lobilerinde şube açmaya hazırlanan Urban Station, şirketlerin üst düzey yöneticilerine kesintisiz çalışma ortamı sağlayacak

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Milyarlık CEO lobisi
Holdinglerin en şık odaları CEO'lar için ayrılır. Kimi zaman geniş metrekareleri kimi zaman da şık mobilyalarıyla içeriye gireni hayran bırakan ofisler CEO'lar için aynı şeyi ifade etmiyor. Ofislerinde gerek gelen mail ve telefonlar gerekse görüşmeye gelen çalışanlar ve misafirler tarafından devamlı çalışması bölünen CEO'lar soluğu dışarıdaki ofis-kafelerde alıyor.

YÖNETİCİ OFİSTEN KAÇIYOR
Pazardaki bu açıktan yola çıkan Urban Station, farklı semtlerdeki ofis-kafe konseptini holding binalarının lobilerine taşıyor. Urban Station'ın ortaklarından Gökhan Beydoğan, holding binalarının lobilerinde şube açmaya hazırlandıklarını, CEO'lara yeni bir kaçış alanı yarattıklarını söyledi. "Buyaka AVM'nin arkasındaki bir kulenin giriş katında şube açtık. Baktık ki kulelerde çalışan pek çok üst düzey yönetici gelip bizde zaman geçiriyor. Biz de lobilerde şube açabileceğimizi düşündük. Şu anda holdinglerle görüşüyoruz" dedi. Plazaların gayrimenkıul değerinin yüksek olduğunu dile getiren Beydoğan, "Bu modelle firma sahibi mobil personeli Urban Station'a yönlendirip onların ofis katını da boşaltıyor. Boşalan katı da yüksek bir rakama kiraya verip kazanç sağlıyor. Kazan-kazan modeli" diye konuştu.

FİRMALAR ALAN KİRALIYOR
Çalışana verilen Urban Station kartıyla diğer şubeleri de kullanma şansları olduğunu bu şekilde yol maliyetini de kıstıklarını dile getiren Beydoğan, buna örnek olarak Ericsson'u verdi. Beydoğan şunları söyledi: "600 Ericson personelinde Urban kart verdik. Buyaka'daki şubemizde ise Ericson'a özel bir alan yarattık. Doğuş Grubu personeline de aylık kartlardan dağıttık. Yönetici personeline, 'Sen bugün Maslak'ta çalış' dediğinde Maslak şubemizde çalışıyorlar. Bu şekilde maliyetleri de kısmış oluyorlar. Şehirdışında az sayıda personeli olan şirketler de bu modeli sık kullanıyor. Bu yüzden Ankara, Antalya, Adana, Antep, Samsun ve Bursa'ya ofis açacağız. Şube başına 350 bin dolar yatırım yapacağız."

BEYAZ YAKALILARA HİZMET
Urban Station'da 1 saatlik toplantı odası kirası 100 lira. 1 saat çalışma bedeli ise 10 TL. Bu rakamın içine çay kahve ve kurabiye tüketimi de dahil. Şubeler sanal ofis gibi de çalışıyor. Adres gösterme hizmeti de eklendiğinde sınırsız kullanım bedeli 499 TL'ye geliyor. Urban Station'u ziyaret edenler 25-45 yaş arası beyaz yakalılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyarlık CEO lobisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN