Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Atamalar
Şişecam'a mali işler başkanı
Şişecam Topluluğu Mali İşler Başkanlığı görevine Görkem Elverici atandı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu Elverici, Bilkent Üniversitesi'nde MBA yaptı. Çalışma hayatına Türkiye İş Bankası'nda başlayan Elverici, HSBC Türkiye, Deloitte ve Accenture Danışmanlık şirketlerinde orta ve üst kademe yönetici olarak görev aldı. Elverici, Şişecam Topluluğu'na ise 1 Mart 2013 tarihinde Düzcam Grubu Mali İşler Direktörü olarak katıldı.

BSH'a başkan yardımcısı
BSH Grubu'nun 87 ülkeden sorumlu bölgesel merkezi olan BSH Türkiye'de, Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ve BDT bölgesi Servis'ten Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine Ümit Korkmaz atandı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik mezunu Korkmaz, kariyerine BSH Ev Aletleri'nde başladı. Firmada farklı kademelerde yöneticilik yapan Korkmaz, halen Uludağ Üniversitesi'nde İşletme Doktorası yapıyor.

HerbalIfe'ta uluslararası atama
HerbalIfe Türkiye Genel Müdürü Ozan Özsavaşcı, Orta, Doğu Avrupa ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı oldu. Haccettepe Üniversitesi İşletme mezunu Özsavaşçı, 3M ve Betasan'da yöneticilik yaptıktan sonra 2010'da Herbalife Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı. Özsavaşcı, geçtiğimiz yıl Afrika ve Türkiye'den Sorumlu Kıdemli Direktör görevine getirilmişti.

Hilton'a Genel Müdür
Hilton Hotels& Resorts markasının İstanbul Anadolu Yakası'ndaki ilk oteli olan Hilton Kozyatağı'nın yeni Genel Müdürü Kemal Sinmez oldu. İTÜ Mühendislik mezunu Sinmez, Autoshow, Hannover Messe, Green Park, Polat Renaissance, The Marmara, Yazıcı Luxury Hotels, Ataköy Sheraton'da üst düzey yöneticilik yaptı. Sinmez son olarak Wyndham Kalamış'ta Genel Müdür Yardımcılığı yapıyordu.

PfIzer'a yeni onkoloji lideri
Mehmet Yetiş, Pfizer Türkiye'nin yeni Onkoloji İş Birimi Lideri oldu. ODTÜ Biyoloji Bölümü'nden lisans ve yüksek lisans derecesine sahip Yetiş, bundan önceki görevinde Roche bünyesinde İş Birimi Yöneticisi olarak görev yapıyordu.

CEVA'da görev değişimi
Ceva'nın Türkiye ve Balkanlar İK Başkan Yardımcısı Nihan Usanmaz (Balkanlar, Ortadoğu, Afrika) İK'dan sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim mezunu Usanmaz, kariyerine Alcatel Lucent'da başladı. Usanmaz, Fritolay, Nielsen ve Reckitt Benckiser'de yönetici olarak görev yaptı.

Limak'a basın danışman
Evrim Ergin, basın danışmanı olarak Limak Şirketler Grubu'na katıldı. Gazeteciliğe 2000'de Milliyet Gazetesi'nde başlayan Ergin, Akşam ve Sabah'ın ardından Reuters Haber Ajansı'nda çalıştı. Ergin, Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği'nin Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN